Skocz do zawartości

Ciepło w Zafirze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. czy ktoś podzieli się informacja na temat ogrzewania Zafiry?? Jadąc np 100 km przy 3 stopniu prędkości dmuchawy i na full przekręconym ogrzewaniu jest temperatura w aucie taka sobie. Do tego jeszcze w kurtce. Czy te auta tak mają pomimo swojej przestrzenie??Czy mogę jest zła wydolność ciepła. Płyn chłodniczy jest w normie. W mniejszym aucie nawet kombi po przejechaniu nawet 7 km ( mowa o temperaturze na zewnątrz np -1 -2 czy o) trzeba już regulować zmniejszać moc ogrzewania do niższego poziomu, a tu mi dmucha i dmucha i w sumie jednakowo. A teraz jak skoczył mróz to już w ogóle mowy o obniżeniu na prędkość nadmuchu 2 nie ma mowy nawet przy najwyższym położeniu mocy ogrzewania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W mojej Zafirce nie narzekam na ogrzewanie. Co prawda w dluzsza trase wyruszam z garazu, gdzie jest w okolicach 8-10st., ale jezdze zwykle w samej bluzie i nigdy nie bylo mi za zimno.

Moze faktycznie ze wzgledu na kubature jest problem z rozgrzaniem calej Zafiry po nocnym postoju na mrozie, ale ja i z tym nie mialem problemow. W swieta stala caly dzien, temp. -5 a wracalem tez w samej bluzie, co prawda wlaczylem sobie ogrzewanie fotela na jakies 15 minut, ale pozniej juz bylo ok i bez tego.

Generalnie to brakuje mi ogrzewanej kierownicy, bo w rekawiczkach jakos nie potrafie jezdzic.

Czy taki wynalazek jest w ogole dostepny w samochodach Opla?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Generalnie to brakuje mi ogrzewanej kierownicy, bo w rekawiczkach jakos nie potrafie jezdzic.

Czy taki wynalazek jest w ogole dostepny w samochodach Opla?

Niestety nie, takie bajery to w BMW E65 :wino:

Mi też zimno w ręce od kierownicy i gałki zmiany biegów - niestety :wino:

W rękawiczkach nie jeżdżę, jedyne co pozostaje to poczekać do wiosny :wino:

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam serdecznie forumowiczów.

w mojej zafirce 2,0 dti przy obecnych mrozach -15: -20 też ledwo ledwo grzeje. myślę, że to termostat, nie wiem, czy kiedykolwiek był wymieniany, ale dzisiaj zastosowałem środek doraźny. zasłoniłem poprostu chłodnicę tekturą i wskazówka temperatury zaczęła się podnosić, doszła prawie do 80 po przejechaniu ok 6 km. zrobiło się ciepło jak w ulu :wink:. ale to tylko środek doraźny. trzeba będzie coś z tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie po przejechaniu kilku kilometrów w korku temperatura w aucie się podnosi dosyć szybko. Przy 10 stopniach mrozu (wczoraj) gdy temperatura silnika jest w granicach 40 stopni przy maksymalnym nadmuchu trzeba się rozpinać i zaraz rozbierać. Jak jadę w trasę a wyjeżdżam z garażu ( mam tam powyżej 10 stopni w zimie) to nawet nie zakładam kurtki bo zaraz się zafirka nagrzewa. 2.0 dti climatronic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moze climatronic lepiej sobie radzi z ogrzewaniem niz manual. Tez mam ten typ i nie mialem nigdy problemow.

Typ klimy nie ma nic do rzeczy, sprawność układu przede wszystkim.

I przy manualu i przy automatycznej klimie powinno być ciepło w aucie (nie ma co przesadzać, ale -10 stopni to nie jakiś straszny mróz).

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czytam wasze uwagi o cieple w zafirze i napisze jak u mnie.

z dotychczasowych postow wyczytalem ze niby diesle tak maja ze dlugo sie grzeja i przez to ich sprawnosc jest lepsza.

w ostatnich dniach kiedy temp w nocy spada do - 19 auto stojac na dworze z rana mi odpala akurat od kopa jednak nagrzewa sie w srodku dopiero po 10 min tzn czuc jakas temp. przy lzejszych mrozach bywa podobnie. tez sie zastanawialem czy tak ma byc no i niech mnie ktos uswiadomi ze jest cos blednego w takim funkcjonowaniu auta. jam sie juz pogodzil. na noc okladam szyby matami z zewnatrz a po kazdej jezdzie lekko uchylem szyby by odparowac wilgoc. wowczas rano z szybami nie mam problemu na starcie.

samo funkcjonowanie auta przy tych temp. pozostawia troche do zyczenia. slabe jakies ale jak sie oleje rozgrzeja to smiga jak strzala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności