Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakładam temacik bo nie widziałem takiego. Jak coś to proszę o scalenie.

Takie pytanko. Jak bym miał w przyszłości wymieniać amorki. Jak rozpoznać które są olejowe a które olejowo-gazowe bo chce by były jednakowe z przodu i z tylu, takie zalecenia słyszałem. A na początek jak coś wymienię tylko tył.

Czy są KYB albo Bilstein olejowe na tył?? Bo podejrzewam że mam olejowe.

Proszę o jakieś oznaczenia. Nigdy nie wymieniałem amorków ale chyba to prosta sprawa ??

 

Które lepsze KYB vs. Bilstein ? A może coś innego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

ja natomisat polecam ci kyb moim zdaniem sa lepsze ale to tylko moje zdanie:P a co do tego czy olejowe czy gazowe to juz twoj wybór mi sie dobrze jezdzi na olejowych poniewaz ogólnie opel jest dość twardym samochodem a jak wiadomo amortyzatory gazowe sa twardsze wiec jak wolisz wybór nalezy do ciebie pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomisat polecam ci kyb moim zdaniem sa lepsze ale to tylko moje zdanie:P a co do tego czy olejowe czy gazowe to juz twoj wybór mi sie dobrze jezdzi na olejowych poniewaz ogólnie opel jest dość twardym samochodem a jak wiadomo amortyzatory gazowe sa twardsze wiec jak wolisz wybór nalezy do ciebie pzdr

miales KYB i BILSTEIN ? jakie masz u siebie ze polecasz KYB ? i nieprawda jest to ze amory gazowo olejowe sa twardsze.

 

proponuje Ci mystic pouczyc sie troche na temat zawieszen.

 

przed wymiana mialem u siebie KYB , ze sprezynami WEITEC - 40 mm zielone , zawiecha twarda i czesto dobijala , nie powiem , jezdzilo sie na tym fajnie , ale twarda zawiecha nie jest poki co na nasze drogi , teraz mam BILSTEIN B4 i jest miodzio , oczywiscie sprezyny ciagle te same , takze mam porownanie , poniewaz mialem i te i te , poza tym BILSTEIN jakos bardziej do mnie przemawia , i w Mercedesach montowalismy glownie BILSTEIN'y

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FENIX2,

Jak rozpoznać które są olejowe a które olejowo-gazowe

po wymontowaniu, ewentualnie numeracji

Bo podejrzewam że mam olejowe.

też tak myślę

Nigdy nie wymieniałem amorków ale chyba to prosta sprawa ??

sprytny chłopak jesteś, to sobie poradzisz http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

Czy są KYB albo Bilstein olejowe na tył??

tak są

 

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 15:48 ]

p.s.

Bilstein B2 olejowy standart.

Bilstein B4 gazowy, standart. i zawieszenia sport.

Bilstein B6 gazowy sport

Bilstein B8 gazowy sprint

Bilstein Motorsport itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady chłopaki.

Więc wybiorę raczej olejowe. BO słyszałem że jak zamontuje się jedną parę olejowych drugą gazowych samochód jest niestabilny. FAKT amory olejowo-gazowe są twardsze.

A Mi zależy na komforcie.

 

gtszudi, ja polecił bym Ci do sportowych sprężyn amortyzatory specjalne czyli o krótszym skoku. Ponieważ amortyzatory zwykłe na krótkich sprężynach dość cierpią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tu sie mylisz. olejowe amortyzatory nie nadaja sie do twardszych i krotszych sprezyn. jesli obnizenie jest duze , to wtedy montuje sie amorki o krotszym skoku , przy tych sprezynach ktore mam jest w sam raz , jesli chodzi o takie kwestie , to jestem razem z jednym kolega czynni przy rajdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności