Skocz do zawartości

Amortyzatory tabu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie

 

Zakupiłem po moim nieco egzotycznym fordzie scorpio 95 (wieloryb) opla astrę G 1999 Kombi sport. Bardzo fajny diesel 60kW/82KM (trochę lub nawet bardzo mułowaty jak na przydomek sport) diesel. Krótki opis: felgi 16", białe zegary, skórzana kierownica, klima, przebieg 170 kkm. Po badaniach okazało się, że prawy przedni amortyzator ma 35% skuteczności. No i pojawił się problem. Czy ten model ma normalne amortyzatory czy też przeznaczone dla wersji sport (rodzinne kombi sport - też mi samochód sportowy). Główne moje pytanie: czy można do tego modelu założyć zwykłe (tańsze o prawie połowę) amortyzatory dla zwykłego modelu kombi z tym dieslem. Czym te amortyzatory się różnią (sportowe - zwykłe), czy tylko charakterystyką tłumienia czy też wymiarem.

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAURONAS, Jest taka stronka o amorach i jest tam też o sport.Można zadać pytanie sprzedawcy,czy pasują zwykłe,ale potrzeba więcej danych o wozie.

Tu masz link:http://www.opel.amorki.com/wersja.php?wer=17&m=1&o=4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red devil

Myśle że przy takiej mocy charakterystyka amorków w kombi nie ma zadnej różnicy, a tak prościej to pewnie asterki z tymi dieslami mają takie same amorki, a oznaczenie sport to pewwnie tylko dodatki jakies w autku, bo faktycznie 82KM w kombi to raczej niezbyt sportowy model :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja tam nie narzekam na te 82 konnie:) Jak trzymam obroty od 1900 to fajnie się jeździ a jak i trzeba to 170 też poleci :wesoly: A co do amorków to w każdej powiny być takie samo a to rodzaj wyposarzenia,,,,białe tarcze, sportowe fotele itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie tak też mi się wydaje, że są o 20mm krótsze. Pytanie tylko czy przy napisie na drzwiach sport mam je założone czy też mam tradycyjne. Odsyłając mnie do stron z amotryzatorami nie rozwiążemy problemu. Wiem, że są dwa rodzaje amortyzatorów dla sport i tradycyjne. Ale czy napis sport na drzwiach ma amortyzatory sport czy normalne. Pomijając już kwestię czym się różnią. Czy mają inne wymiary, czy tylko charakterystyką. Po prostu nie wiem które kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAURONAS, właśnie na tej stronie można zadać pytanie sprzedającemu,czym się te amory rożnią i czy może być zwykły.Cóż więcej potrzeba? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdyby to było takie proste, to nie marnowałbym Waszego cennego czasu. Przecież zwrot o pomoc do Was jest było ostatecznością. Pytałem o ceny już kilku sprzedawców, od których otrzymałem odpowiedzi nie bardzo jasne. Ten dziwny sport so "sport" czy też nie.??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAURONAS, Dzisiaj sprawdzę co na to Saros lub Intercars.

 

 

Sprawdziłem i .... ogólnie kicha.Nikt nic dokładnie nie wie.W katalogach jest rozróżnienie na zwykłe i sport,które kosztują 200zl(Monroe).Jeden gość stwierdził,że zwykłe powinny pasować,ale może mieć to wpływ na zachowanie pojazdu(w to wątpię).Myślę,że jak w sklepie,czy hurtowni zrobi się przymiarkę obydwu to powinno być widać ewentualne różnice długości,czy jakieś inne.

Co do pomiaru sprawności twojego amora też nie ma pewności,że jest on miarodajny.Na przeglądzie w moim punto w sierpniu zeszłego roku wyszło,że mam tylny amor sprawny w 35%,a w lutym w serwisie Fiata okazało się,że jest sprawny w 70%. ;)

Zanim zaczniesz wymiany sprawdż jeszcze w innym warsztacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki Zibi (innym również)

 

Widzę, że podszedłeś bardzo życzliwie to mojego problemu. Osobiście także wątpię w drastycznie inne zachowanie się auta (przy normalnej jeździe) przy wymienionych przez Ciebie amorach "monroe" (też je miałem na oku- najmniejsza różnica cenowa pomiędzy niby sport a normalnymi). Jeżeli tylko będą pasowały to je założę. Kurczę chciałem kupić normalne auto po wynalazku typu "scorpio" i wcześniejszych francuzach (bardzo wygodnych - wieczna dłubanina w zawieszeniu i nieco podwyższone ceny części), a tu znowu klops. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Widać nie ma aut niezawodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności