Skocz do zawartości

zamarzanie szyb


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cyrax84pl

the-isabelle, w te "cudowne" preparaty bym nie wierzył... one mogą się sprawdzać przy temperaturach powiedzmy do -5 stopni, porządne wysuszenie auta + wymiana filtra kabinowego pomaga.

Jeśli jednak auto jeździ na krótkich dystansach to zbyt długo się tym nie nacieszysz, wydychane powietrze zwiększa wilgotność w aucie i za jakiś czas znowu będzie to samo :?:

Przy dłuższych trasach wilgotność w aucie "wraca do normy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

the-isabelle, w te "cudowne" preparaty bym nie wierzył... one mogą się sprawdzać przy temperaturach powiedzmy do -5 stopni, porządne wysuszenie auta + wymiana filtra kabinowego pomaga.

Jeśli jednak auto jeździ na krótkich dystansach to zbyt długo się tym nie nacieszysz, wydychane powietrze zwiększa wilgotność w aucie i za jakiś czas znowu będzie to samo :?:

Przy dłuższych trasach wilgotność w aucie "wraca do normy"

Dokładnie. Przede wszystkim, po każdym wyjezdzie, nawet po paru minutach jazdy warto wywietrzyc auto. To już pomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak masz szyber to podczas jazdy możesz go delikatnie uchylić wtedy podgrzane powietrze bogate w wilgoć wylatuje przez niego ja tak robiłem przez jakiś czas i przestało przymarzać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz szyber to podczas jazdy możesz go delikatnie uchylić wtedy podgrzane powietrze bogate w wilgoć wylatuje przez niego ja tak robiłem przez jakiś czas i przestało przymarzać

loratan, życzę jak najdłuższego życia Twojemu mechanizmowi i uszczelką otwierania dachu jak polecasz ludziom otwieranie go przy -15stopniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek398, nie miałem na myśli otwierania go jak jest przymarznięty ale dopiero jak rozmarznie i odpuści lód i nie polecam tylko poddałem taki pomysł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miewam problem z zamarznietymi szybami od srodka, ale u mnie pomaga jak pod koniec jazdy wlacze chlodzenie i uchyle szybe na 0.5 cm, jak wysiadam jest nieco chlodnawo w samochodzie ale przynajmniej ich nie skrobie po postoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w przypadku jednostek 1.0 montowano filtr kabinowy.

... no w maluchu filtra kabinowego nie było ;):)

preparaty przeciw zamarzaniu, znacie moze jakies nazwy?

...tak :drunk::drunk: napisane na nim jest ,,odmrażacz do szyb'' :drunk: ale bez eliminacji wilgoci z auta niewiele pomoże... Pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur_r0 napisał/a:

czy w przypadku jednostek 1.0 montowano filtr kabinowy.

 

... no w maluchu filtra kabinowego nie było :):drunk:

Dzięki za cynk, bo nie wiedziałem. To musiało byc zapewne jedyne auto bez filtra kabinowego ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silvo44,

 

preparaty przeciw zamarzaniu, znacie moze jakies nazwy?

...tak :spoko::mg: napisane na nim jest ,,odmrażacz do szyb'' ;p

 

Oczywiście,że jest :) Sama takowy preparat nawet posiadam (w spray'u).

On jednak odmraża już zamarznięte szyby (topi lód), mnie natomiast interesuje coś

zapobiegającego zamarzaniu, a nie pomagającego usuwać skutki :)

 

chyba faktycznie jedynym wyjściem jest wysuszenie auta, ja niestety nie mam gdzie tego zrobić, a do tego jeżdże na krótkich trasach..wiec jutro - jak dzisiaj - znów przyjade do pracy przypruszona szronem z przedniej szyby ;p

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności