Skocz do zawartości

kopci na czarno, brak mocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam dzisiaj jadąc moją zafcią 2.0 di 16 V nagle naczeła kopcić na czarno i wogóle nie ma mocy,zapala dobrze ale nie chce wchodzić na obroty tak jakby się muliła dodam że wczoraj dolałem jakiegoś wynalazku do paliwa żeby nie wytrącała się parafina czy to jest wina tego czy coś innego , ponadto przy większych obrotach zapala się kontrolka pomiędzy kontrolkami oleju i ładowania, natomiast na małych obrotach jest ok co może być przyczyną :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam mogą być uszkodzone wtryskiwacze , albo co gorsze komp. pompy wtedy pierwszym objawem jest zmiana kątów wtrysku i dlatego kopci i nie jedzie przynajmniej ja tak miałem , może dojść do tego że padnie pompa także jak najszybciej postaw gdzieś auto i podłącz pod komp. i będziesz wiedział może to tylko jakaś pierdoła typu egr ale trzeba zobaczyć pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 22:57 ]

witam mogą być uszkodzone wtryskiwacze , albo co gorsze komp. pompy wtedy pierwszym objawem jest zmiana kątów wtrysku i dlatego kopci i nie jedzie przynajmniej ja tak miałem , może dojść do tego że padnie pompa także jak najszybciej postaw gdzieś auto i podłącz pod komp. i będziesz wiedział może to tylko jakaś bzdura typu egr ale trzeba zobaczyć pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 22:59 ]

uupppsss..... przepraszam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na poczatek to za free sam cos sobie sprawdz :?: ,sprawdz stan filtra powietrza i szczelnosc calego dolotu,nastepnie odepnij wtyczke od przeplywki i przejedz sie,jak zobaczesz roznice w ta dobra strone to masz winowajce a prawdopodobnie to wlasnie ona jest winna za cale to mulenie i kopcenie,jesli nie to tak jak kolega wyzej pisal bo taki kolor spalin swiadczy o zlej mieszance wiec od strony powietrza sam sobie sprawdzisz no a od strony paliwa niestety potrzebny jest tester.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepnie odepnij wtyczke od przeplywki i przejedz sie

Myślę że hajfa, ma rację że to przepływomierz jest winny, zrób tak jak radzi.

I nie przejmuj się checkiem który wyskoczy, jak podłączysz z powrotem to zgaśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności