Skocz do zawartości

Błąd P0130 c.d.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mialem to samo blad 0130 zla praca zimny na benzynie na gazie tez myslalem ze to sonda potem ze komp benzyny a winna byla zle wyregulowana instalacja gazowa.Jest tak ze komp benzynowy nie wie na czym jedzie pobiera zle dane ze sterownika gazu uczy sie ich i kaszana,u mnie to byla tragedia,wiec polecam najpierw pojezdzic z 200 km na benzyniepowinno sie poprawic albo na techa i reset.Odpiecie aku w zafirze nic nie da.Pozniej dobre dostrojenie instalacji gazowej i klopot z glowy

Problem w tym że jak byłem na regulacji to "mondruś od LPG" który to montował (ponad rok temu) powiedział że regulacji nie może zrobić bo na benzynie silnik źle pracuje i zapala się check engine. Mam kolegę który ma Techa i podłączaliśmy ją wiele razy, cały czas P0130. Jazda tym autem na benzynie to masakra i zrobienie nią 200 km to istna tragedia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dokładnie miałem to samo, winna była źle wyregulowana instalacja LPG. Sonda wogóle nie była podpięta do komputera gazowego przez co instalator nawet nie wiedział czy ona działa czy nie. Dopiero w którymś z kolei zakładzie gazownik podłączył sondę do kompa gazowego i widział na wykresie co ona wyprawia. Po regulacji gazu wszystko wróciło do normy.

 

Oprócz tego wymieniłem przepływkę, sondę i świece.

 

napisz jeszcze co masz za instalację.

 

Z gazownikami tak jest, najpierw pięknie śpiewają jak to będzie pięknie działało na gazie a potem nie mają zielonego pojęcia co poradzić i pierdzielą głupoty że problem jest z benzyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trzeba sprawdzic przewody od sondy do komputera czy jest masa i czy sygnalowy nie jest uszkodzxony masa to czarny sygnal chyba zolty ale dokladnie nie wiem musze luknac mase mozna podac bezposrednioz aku.Nagrzej auto i podlacz miernik do sondy powinna oscylowac od 1do5v jesli jest sprawna bedzie to widoczne jesli bedzie stala w miejscu jest padnieta.Jezeli sonda bedzie oscylowac o check bedzie sie swiecil to albo przewody albo sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie! W tym tygodniu bede działał w tym temacie, o efektach poinformuje.

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 17:56 ]

dzisiaj po pomiarach wyszło: brak masy na sondzie, czyli sterownik, ale rozmawiałem z gościem który naprawia sterowniki i powiedział, że brak masy na sondzie nie jest spowodowany uszkodzeniem sterownika tylko "rozstrojeniem" i trzeba wgrać oprogramowanie. Wiecie może Panowie gdzie i za jakie pieniądze można to zrobić:niie:

 

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 21:21 ]

Witam!

Wczoraj podmieniłem przepływomierz i jak ręką odjął, silnik pracuje równo i nie ma żadnych problemów na biegu jałowym jak i podczas jazdy, kupiłem, wymieniłem i po problemie :twisted:

Dziękuję Wszystkim za cenne porady, myślę że temat można już zamknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności