Skocz do zawartości

Kierownica


Gość piotrussss89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrussss89

Witam a mianowicie mam Opla Astre F a z nią taki mały problem..mam wspomaganie i dobrze działa,ale od jakiegoś czasu słyszę chrupotanie tak jak by ktoś gryzł Chrupki kukurydziane:D pod czas skręcania kierownica..nie wiem czy ktoś z was miał taki problem..ale przez to ciężej jest skręcać kierownica..zauważyłem po zdjęciu tego plastiku po miedzy kierownicą a licznikiem taki plastik z mas do klaksonu która jest połączona z kierownica..bez której nie działa klakson..ale nie mam pojęcia co tam tak może chrupać..może jakieś zdjęcia i porady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio tez coś "chrupie" przy kręceniu kierownicą... ale tylko jak parkuję/ruszam na zaśnieżonym parkingu przy minusowych temperaturach...

Może to jest to?? ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrus, też właśnie mam coś podobnego, tyle że w Astrze G. Zakładałem ostatnio temat: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=27006. Mi to się kojarzyło z przesypywaniem piachu, ale w sumie gryzienie chrupków też pasuje ;p Jedyna różnica to taka, że właściwie kierownica działa normalnie. Czy bez wspomagania, przy wyłączonym silniku, też masz ten odgłos? Ja właśnie odkryłem, że wtedy kierownica chodzi bezszelestnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrussss89

hehe..nie nie to nie śnieg pod kołami;D U mnie nie ma roznicy czy właczony silnik czy nie..i na bank to nie jest pompa,maglownica itp.to jest cos z tym plastikiem co jest zamontowany na tym wałku co kierownica..a mianowicie za kierownica jest plastikowa obudowa..sciagam a tam jest taki plastik jak by nałozony..nie wiem jak to opisac bynajmniej to tam cos trze..ale nie wiem co z tym zrobic..wczesniej tak nie było..dopiero od ok2 miesiecy tak jest..ale watpie zeby było to zalezne od temperatury..nikt z was takiego czegoś nie miał w swojej astrze?jak nie to zrobie zdjecia i sprobuje z piłowac albo pozbyc sie tego ;p Po odginam albo coś;p hehe..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobie chyba chodzi o ten bebenek w tkorym jest tasma od klaksonu

 

miales sciagneita kierownica?:lol:

ja bym ja zdjal i wtedy ukaze ci sie taki palstikowy beben w ktorym jest taka tasma zwineita - ostroznie z tym

moez tma sie cos poluzowalo dostalo i teraz tak szelesci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrussss89

Mozę i masz racje jutro po staram się ją sciągnąc i zobaczyć chociaż bardziej wydaje mi się ze to za kierownicą..tu jest link do aukcji na allegro..chodzi mi o ten plastikowy element zaraz za miejscem gdzie przykręca się kierownice

 

To nie do mojego auta ale na tym zdjęciu najlepiej to widać i to tam coś chrupie..

 

http://allegro.pl/item520235373_kolumna_kierownicza_bez_regulacji_opel_astra_ii_g.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie dzqwieki wydaje tasma kierownicy

obawiam sie ze tylko wymiana pozostala

tego sie nie naprawia

 

jak masz poduszke to odlacz akululator przed tym zabiegiem i odczekaj z 10 minut

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj specjalnie sprawdziłem na mieście (wyłączone radio i CB) i chrupie mi tylko na śniegu :niie: więc na razie nie muszę się martwić że taśma kierownicy odmawia posłuszeństwa :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności