Skocz do zawartości

Spalanie gazu i benzyny strasznie duże


Gość xMASLAKx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Już kiedyś pisałem na forum o nadmiernym spalaniu gazu w moim aucie. Byłem dzisiaj u gazowników. Pracownik stacji podłączył jakiś tam przewód do rury wydechowej i zbadał jakieś tam parametry. Na początku sprawdził (jak to sam powiedział czy jest sens w ogóle regulacji) nom i po badaniu powiedział, że jest i żebym wjechał do środka. W środku zrobił to samo. Przy gazował, po gazował i stwierdził że wyziewy i wszystko jest w porządku w normie i nie wiadomo dla czego spalanie jest takie wysokie (na pełnym baku ~35L przejadę 175km czyli 20L na 100KM takie dane też mu podałem), potem przełączyłem na benzynę (bo o to mnie poprosił) wykonał taki sam pomiar co na gazie i stwierdził że na benzynie auto ma o 10% słabsze parametry niż na gazie. Zgasiłem autko, a ten poodkręcał świece popatrzył (świece w miarę świeżę/nowe) i stwierdził, że nie wie co może być przyczyną tak wielkiego spalania i dodał jeszcze że świece są zalewane benzyną (cokolwiek by to znaczyło). Powiedział mi, że można wymienić reduktor (koszt 410zł) i to wedle niego powinno zmniejszyć spalanie gazu ale gwarancji nie daje. Dodam, że na gazie i na benzynie wyskakiwała mi kontrolka "check engine" ale gdy stałem w miejscu (na światłach czy jak odpalałem autko i ono się nagrzewało to po jakiejś dłuższej chwili stania w miejscu, a ja odśnieżałem) ale gdy zaczynałem jazdę i rozpędziłem auto do (np) 40km/h to ona gasła i zapalała się gdy stałem na światłach (ale też nie zawsze). Moje pytanie i sedno mojego wywodu czy to może być wina usterki komputera? Czy warto zakupywać na allegro inny komputer podłączać i sprawdzić czy jest lepiej? Moje auto to Opel Kadett 1.6i z automatyczną skrzynią biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u gazowników.

... trza zmienic warsztat... 10 litrów musi palic...

Nic nie kupuj... podjedź na kompa - skoro zapala sie check to odczytają sie błędy...napiszesz tu jakie numery lub sam poszukasz na forum i dowiesz sie co nie działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

xMASLAKx, przede wszystkim dał bym do wiwatu temu pseudo mechanikowi

rozumiem że silnik to C16NZ check zapala się na gazie i instalacja jest I generacji to znaczy na wężu jest śruba

podstawa auto musi dobrze chodzić na benzynie a wówczas jechać do dobrego gazownika

poszukaj na forum jest trochę tematów o spalaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że na gazie i na benzynie wyskakiwała mi kontrolka "check engine"

Odłącz aku na 5 minut i pojeździj na samej benzynie do momentu zapalenia się lampki check. Zczytaj błędy i zapodaj na forum.

To ze pali się na gazie to norma przy instalacji na śrubę, ale na benie nie ma prawa się zapalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi ile teraz mogą sobie krzyknąć na stacji diagnostycznej za podłączenia samochodu do kompa i przy jego pomocy sprawdzenia błędów. Na razie nie mam czasu na zabawę samemu w to ale gdy tylko go znajdę (o ile nie wykonam tego wcześniej na stacji obsługi) to porobię zdjęcia i będziemy dokładnie pisać co i jak silnik prawdopodobnie tak 55kW/75kM 1,6i PS co da mi wywalenie katalizatora??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt za tyle kasy kupilbys ze 2 parowniki........

chyba ze ten super fachowiec mial na oku jakis super 8 generacji :lol:

a moze chcial ci kupic drugi na zapas :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności