Skocz do zawartości

Ręczny - komu oddać Sinterkę


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z ręcznym hamulcem - zaciągam i nic . Na wstecznym podniesie sie auto zdusi się( co trochę mnie dziwi ) i stoi a jak dam 1 to ruszam praktycznie bez oporu. Przy wymianie kół zauważyłem ze koła z tyłu kręcą sie przy zaciągniętym ręcznym.

A jak miałem startować pod górkę to auto leci mi do tyłu z górki oczywiście do przodu.

 

No i tak myśle czy tylko regulacja czy coś poważniejszego - powiem tak ręczny wcześniej był ale znikł któregoś razu .

 

Czytałem temat o przygodach z ręcznym i tak myśle czy zaryzykowąc w jakimś warsztacie czy jednak oddać auto do serwisu tam mi mówili koszt coś koło 150-170 regulacja

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeśli linki "chodzą",to mogą być dwie rzeczy-rozregulowane szczęka (jest jedna duża w tarczo-bębnie),albo wytarta okładzina.Tak,czy inaczej dla pewności dobrze by było zajrzeć do bębna. Myślę,że każdy rozgarnięty mechanik poradzi sobie z tym! :lol: PS.A z jakiej części naszego pięknego kraju Kolega pochodzi (jak blisko,to zapraszam-zobaczymy co mu dolega)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś regulować na linkach i dzwigni, ale nie przyniosło to spodziewanego efektu dopiero gdy podjechałem do mechanika ten ustawił mi ręczny bezpośrednio na szczękach i reczny jak "beton"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Procedura niejest skomplikowana pod warunkiem ze okladziny sa OK a i sam mechanizm

niejest wyrobiony(chodzi o duralowy odlew).

Najprosciej to postawic auto na klocki , zdjac kola i zdjac tarcze (ok 40min)

Suwniarką zmierzyc wewnetrzną średnice bębna i przyłożyć do szczękii tak regulować pokrętłem przy szczęce aby było ok 1mm różnicy , to samo z drugim kołem.

Założyć same tarcze i dokrecić na dwie śruby , pokręcić czy czasami niema dużego tarcia.

Zaciagnąć ręczny na jeden ząbek i tak regulować linką na tylnym moście aby niemożna było ręcznie przekręcić tarczą i to tyle. Zamontować klocki i koła .

Jak ktoś potrzebuje zdjęcia z regulacji i zdjęcia mechanizmu to prosze na PW.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje mam nadzieję , ze to nic skomplikowanego nie będzie dla mechanika

 

Z Oświęcimia tak, że troszkę daleko

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A może ktoś wie gdzie bez problemu można kupić szczęki ręcznego do Sintry.

Nie trzyma mi z prawej strony.Możliwe że wystarczy tylko podregulować,wkońcu przecież na ręcznym się nie jeżdzi więc nie powinien się za bardzo zużyć.

Jutro daję koledze do warsztatu do zrobienia.

Chodzi mi jednak oto gdzie w razie czego można bez problemu kupić szczęki.

Wysłałem pare maili z zapytaniem i narazie większość odpowiedzi przyszła negatywnych.Jedna pozytywna tyle że za komplet chcą 270 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Jutro będę wiedział co się stało i napiszę.

W tym sklepie www.opel-shop.pl mają szczęki po 130 zł komplet.

 

[ Dodano: Pią Kwi 03, 2009 14:42 ]

No i wyjaśniło się.

Ktoś kiedyś grzebał przy ręcznym i żle poskładał rozpierak i to było przyczyną niesprawności.

Obyło się bez większych kosztów.

50 zł z naprawą i regulacją.

A same szczęki są jeszcze w bardzo dobrym stanie.

Co do samych szczęk to jest to bardzo dobre i nieskomplikowane rozwiązanie.

Inni producenci mogli by sie na tym przykładzie uczyć.

 

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności