Skocz do zawartości

[CC] Problem z podpieciem Corsy C do kompa OBD2


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w domu interfejs OBD2 ELM327 Ver. 1.2a

dokladnie cos takiego:

http://www.allegro.pl/item496835555_interfejs_elm327_euroscan_elm_327_can_usb_ver_1_2a.html

Interfejs dziala bo kolega podpiol Focusa 2, citroena c2 i wszystko bylo OK

problem jest z podpieciem mojej Corsy C Y17DTL z grudnia 2002.

Probowalem programami:

 

OpelTech2 - tu mi pisze zebym przepiol sie na pin 7 wchodzi w okno diagnostyki i tam juz nic sie nie dzieje (jesli wypne interfejs to mi wyskakuje okno brak echa) wiec raczej interfejs widzi tylko sie nie moze podpiac

 

ScanTool.net OBD-II Software v1.08 for ElmScan ( w tym programie widac ze interfejs jest podpiety - w zakladce odczyt czujnikow pisze ze interfejs jest podpiety) ale bledow nie czyta bo wyskakuje z kolei blad ze sterownik nie odpowiada

 

AUTO ENGINUITY ScanTool - tu sa cztery fazy podinania, pierwsza czyli wykrycie interfejsu OBD2 (locating OBD2 connector) przechodzi ale juz auta nie wykrywa pisze zebym wlaczyl zaplon ktory oczywiscie jest wlaczony

 

Dodam tylko ze jesli wepne interjes do auta to swieci power wiec lacznosc jakas jest.

W programie scantool.net czasem jak dam np. reset interfejsu a potem daje odczyt czujnikow to mrugaja kontrolki USB rx i tx oraz OBD TX - kontrolka RX nie zauwazylem zeby choc raz mrugnela

 

Jakies pomysly ? Moze jakis specjalny program ? a moze interfejs nie podejdzie do tej corsy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzaleq, na początek popraw link do aukcji bo nie działa.

Twój jest na porcie USB?

Z tym sterownikiem świetnie sobie radzi fejs na tranzystorach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, juz poprawione. Fejs faktycznie jest na usb no ale nie znam sie na elektronice zbytnio a mam sprzet niby sprawdzony. Pytanie dlaczego nie dziala ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zadzialalo?

Jestem ciekaw, bo sam chcialem kupic ten kabelek do mojej Zafiry.

Do ELMa jest sporo darmowego softu, w tym takze pod PocketPC, tak wiec mozna prowadzic stala diagnostyke podczas jazdy. Problem tylko w tym, czy ten interfejs zadziala w naszych Oplach - sprzedawcy pisza, ze tak, ale w praktyce roznie to wyglada, a wyrzucac kasy w bloto szkoda. Czy ktos jeszcze na tym forum uzywa Euroscana/ELMa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności