Skocz do zawartości

Żółta kontrolka silnika


Gość Bols

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak staje na światłach bądź stoje samochodem zapala mi się żółta kontrolka silnika (pomarańczowa) od czego to może być?? kiedyś sporadycznie to było ale teraz nonstop :beer: prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile by tak kosztowało odczytanie błędów w serwisie?? bo podejrzewam że to sonda lambda bo jak zapala się to obroty maleją i tak zachowuje sie jak by chciał zgasnąć:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bols nie przesadzaj,masz kawalek druta wsadzic w dwa piny i samemu odczytac a ty chcesz na serwisie pewnie 100we zostawiac,lenistwo to grzech :beer: masz tutaj jak to zrobic i zajmie ci to doslownie 10 min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bols nie przesadzaj,masz kawalek druta wsadzic w dwa piny i samemu odczytac a ty chcesz na serwisie pewnie 100we zostawiac,lenistwo to grzech :beer: masz tutaj jak to zrobic i zajmie ci to doslownie 10 min.

 

wiesz samochód mam dopiero od niedawna;/ no i uczę się powoli wszystkiego sam :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jest to dobry start dla ciebie zeby mechanicy za byle co nie zdzierali z ciebie kasy :beer: .poszukaj takiej kostki 10 pinowej pod maska i zrob jak wyrzej jest w linku opisane i bedziesz wszystko wiedzial. :beer: i odwiedzaj forum czesciej to z nami nie zginiesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jest to dobry start dla ciebie zeby mechanicy za byle co nie zdzierali z ciebie kasy :beer: .poszukaj takiej kostki 10 pinowej pod maska i zrob jak wyrzej jest w linku opisane i bedziesz wszystko wiedzial. :beer: i odwiedzaj forum czesciej to z nami nie zginiesz.

No nie przypominam sobie nigdzie takiej kostki pod maską ale nigdy nie przyglądałem się temu tak naprawdę ale jutro idę zobaczyć tam co jest wszystko i zobaczyć :beer: mam nadzieję że uda mi się

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlacze diagnostyczne znajduje sie na grodzi silnika nad serwem chyba ze masz silnik na gazniku to mozliwe jest ze go nie masz ale w profilu widze 1.4i wiec podejrzewam ze masz :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile by tak kosztowało odczytanie błędów w serwisie?? bo podejrzewam że to sonda lambda bo jak zapala się to obroty maleją i tak zachowuje sie jak by chciał zgasnąć:niie:

miałem dokładnie te same objawy w c18nz - wywalało błąd sondy i silnik krztusił się na wolnych obrotach. przyczyną było lipne paliwo i jazda na oparach. po wymianie filtra paliwa i przepaleniu baku dobrej wachy problemy zniknęły. sonda lambda jest bardzo wrażliwa na skład paliwa, a w szczególności na wszelkie "dodatki". w razie czego już mam nową sondę, ale wstrzymuję się z wymianą bo silnik chodzi elegancko, nie kopci, moc i spalanie w normie.

 

Złącze diagnostyczne u mnie jest w tym miejscu, jak odepniesz i przeczytałeś post jak zczytać błędy:

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=56

to będziesz wiedział co dalej zrobić :twisted:

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeżdziłem non stop ponad 3h no i ani razu nie zapaliła się :twisted: a nie sprawdzałęm gdzie to mam bo cały dzien pada snieg ale jutro badz po jutrze ide zoabczyc, a co do paliwa to tankuje BP tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności