Skocz do zawartości

Czujnik prędkości - pilne !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim. Mam poważny problem ze swoją Corsą B 1,6 16v. Występują u mnie falujące obroty na biegu jałowym. Sczytałem błędy i wyskoczył mi błąd "19 Sygnał obrotomierza lub jego obwód (przerwany sygnał)". Nie mam zielonego pojęcia jak się za to nabrać i od czego zacząć. Na forum nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi. Proszę więc o pomoc.

 

Czy to jest wina czujnika prędkości/nadajnik częstotliwości , linki prędkościomierza czy problem z samymi zegarami. Na allegro znalazłem taki czujnik prędkości ale nie wiem gdzie go szukać w samochodzie tak więc gdzie jest on usytuowany?? Powinien znajdować się na górnej części skrzyni biegów a jedyne co stamtąd wystaje to linka prędkościomierza.

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Miałem taki sam problem. Otóż mnie to naprawił elektryk. Czujnik prędkości jest w liczniku w konsoli tej głównej, w niektórych wersjach da się to wymienić lecz to znowu nie do końca tak łatwo bo trzeba zrywać blomby z licznika bo trzeba się dostać do bebechów. W tych co się niby nie da wymienić ten czujnik jest podobno jakoś zalany czy coś takiego. - To są informacje jakie przekazał mi mechanik, jeden z nielicznych który umiał dobrze zdiagnozować i usunąć usterkę.

 

Naprawa:

Najprościej i najtaniej kupić licznik z rozbitka i będzie grało. Jedyne co musisz sprawdzić to czy na liczniku z złomu liczba na nim napisana jest identyczna w twojej błyskawicy. (U mnie to 1150 napisana na środku licznika, to jest podobno jakiś współczynnik czy coś). Możesz sobie również przy okazji tego kupić licznik z obrotomierzem :D Jedyny mankament to że nie będziesz miał orginalnego przebiegu:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie również przy okazji tego kupić licznik z obrotomierzem

on ma już taki licznik seryjnie :D

zgadza sie nalezy dobierac identyczne liczniki, tj o takich samych wspołczynnikach.

nie napisales z ktorego roku amsz corsę, bo od 96 byly zmiany i czujniki byly juz w skrzyni a do 96 byly w liczniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapomniałem dopisać, że Corsa jest z 93r.

 

Ostatnio zauważyłem, że linka prędkościomierza (dwuczęściowa) na złączce jest delikatnie luźna. Czy to może być problem z przekazywaniem sygnału prędkości. Jeśli wymienić to która jest lepsza linka jednoczęściowa czy dwuczęściowa??

 

Co do licznika to mój ma współczynnik prędkości W=1134. Szukałem na necie i nigdzie nie mogę znaleźć identycznego. Znalazłem liczniki z tą samą ilością obrotów (7 tys.) i z taką samą wartością prędkości (220 km/h), ale nie zgadza się współczynnik. Jeśli bym podłączył W=1121 to zapewne będzie lipa i z prędkością i z obrotami?? Czy jest jakiś patent żeby wszystko działało jeśli nie znajdę licznika z W=1134??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Od kilku dni w moim oplu szwankuje prędkościomierz. Czasami działa, czasami nie. Kiedy nie działa prędkościomierz, licznik przebiegu również nic nie wskazuje. Może ktoś wie jaka może być przyczyna? Mam Corse C 1.7 DI

 

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 12:51 ]

Problem rozwiązany, dopiero tydzień po wymianie radia zwróciłem uwagę to jest przyczyną. Prędkościomierz nie działał, kiedy włączałem radio. Odłączyłem od kostki kabelek który odpowiadał za głośność zależną od prędkości w fabrycznym radyjku. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności