Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem VB diesel !! :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

opis problemu: nic się nie dzieję, żadnych objawów przed zdarzeniem. Odpalam - silnik pracuje normalnie - cofam, wrzucam 1 bieg i chcę ruszyc - szarpnęło autem i zgasł silnik.

 

skutki: następne próby odpalenia kończą się fiaskiem. Kręcę silnikiem, ale brakuje jakby tego ostatniego momentu żeby się rozkręcił, zapala się kontrolka silnika (ale na zapłonie gaśnie).

 

Co to może byc? Moja VB z 98 roku z silnikiem diesla 2.0 DI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł się zapowietrzyć, to ta z tych lepszych wersji. mogła też paść pompa tu dzież sterownik tej pompy. trzeba go na kompa podłączyć i bez mechanika się nie obejdzie. pociesze że w mojej viki były to styki na sterowniku ??? . Ale też w poprzednim aucie Astra 2.0dtl to jednak była pompa ??? Postów i tematów jest bardzo dużo na ten temat. poszukaj, poczytaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracając do tematu, czy możliwe jest, że moim problemem będzie uszkodzony CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU? :(

 

:rotfl: (staram się przeglądac forum bardzo dokładnie

i z powodu moich wątpliwości

założyłem nowy temat - przepraszam urażonych i proszę o pomoc) :drunk:

 

po sprawdzeniu ów czujnika stwierdziłem że prąd nie płynie, czujnik jest 3 pinowy i jeden z Panów mechaników mi podpowiedział, że jakieś tam napięcia powinno mi wykazywac.. :drunk:

 

co Wy na to :drunk:

 

jutro jeszcze jestem z gościem umówiony na podpięcie do kompa to napiszę co mi wyskoczyło i czy uda się znaleźc rzeczywistą przyczynę.. :cry:

 

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 20:35 ]

widzę duże zainteresowanie tematem :drunk:

 

z mojej strony pompa - gośc zaproponował zrobic mostek (600 zł bez gwarancji) albo regeneracja (1800 zł i rok gwarancji i pompa wysyłana do Lublina).. :drunk: ehh..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się na regeneracje. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Po regeneracji pompa będzie śmigać i masz rok gwarancji, i nie jest powiedziane że po roku padnie. DTH i DTL z takimi kosztami się wiążą. Nie przejmuj się, nie ty pierwszy i nie ostatni. Ja czekam teraz na swoją kolej :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

 

Czyli kolejny nieszczęśliwy przypadek popsutej pompy w 2 litrowym dieslu Opla. Czy ktoś wie w ogóle co się tam psuje? Jeszcze tydzień temu mój kolega z pracy śmigał swoim dieselkiem a teraz jeździ autobusem bo auto nie odpaliło po nocy. Błąd wykazał pompę.

Najlepsze jest to, że na wieczór odstawił na parking super sprawne auto, a rano już nie zagadało. Jego silnik ma oznaczenie DTH, czyli silnik 101 konny jak się nie mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myslę, że nie ma sensu znowu pisać o kolejnej padniętej pompie wtryskowej. Jak wrzucisz temat na "szukaj" to znajdziesz całą rzekę postów nt. uszkodzeńczy to elektroniki, czy to mechanicznych.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że czasami to nie wina samych pomp

to ich użytkownicy sami je psują

nie piszę że akurat ty ale czasami tak bywa a z pompami czy wtryskami to wrażliwy temat w dieslach

 

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 21:56 ]

a dodam jeszcze mam masterka auto ma 1,5 roku zabrakło mi kiedyś paliwa i były przez jakiś czas kłopoty z odpalaniem na szczęście ufffffffffffffffff

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że czasami to nie wina samych pomp

to ich użytkownicy sami je psują

Racja. poprzednią astrą jaką miałem, uczył się mój brat do egzaminów na prawko ruszać pod górkę na wzniesieniu. zgasła może 4 razy i to było koniec z pompą. Ponoć jak to mechanior powiedział "zrobiła nawrót" czy jakoś tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności