Skocz do zawartości

Awaria silnika :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :-)

Mam od wczoraj problem z moją Asią... otóż w sobotę wywoziłem "szkodniki" na ferie nad nasze piękne morze... nadeszła chwila tankowania więc zatankowałem 0,5 baku na orlenie i... wtedy się zaczęło - na 2 i 3 biegu brakło jej mocy, zachowywał się silnik jak bym na 5 biegu chciał ruszać... po ok. 50 km sprawa wróciła do normy jednak już inaczej "brzmiał" silnik na niskich biegach - chodził dość głośno... MASAKRA teraz się dopiero zacznie ... wczoraj postanowiłem wrócić do domu (po wysadzeniu szkodników u babci) i po przejechaniu 200 km coś gruchnęło w moim silniku i spowodowało to, że w silniku ten "gruchot" cały czas brzmiał czy to na biegu czy to na luzie - po mojemu hałas dochodził (stojąc) na wprost silnika z lewej strony... masakra co to może być;)? Oczywiście do domu wróciłem na "węgielkach" ... a tak na marginesie to nie uwierzycie :drunk: firma LINK 4 spisała się na medal...

Proszę o podpowiedzi w tej mojej nieszczęsnej sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Od razu zaznaczę, że wydawanie opinii na temat tego co się stało, to jak wróżenie z fusów.

Przede wszystkim powinieneś pojechać na komputer i zczytać błędy. Czy nie zaświecił się check engine jak gruchnęło?

Z lewej strony silnika patrząc stojąc z przodu jest dużo rzeczy: rozrząd, sprężarka klimy, pompa oleju, wody a nieco z tyłu pompa wtryskowa. Nie koniecznie awaria ma związek z tankowaniem paliwka, ale niestety może mieć. Masz silnik z wtryskiem poprzez zespoloną szynę. To rozwiązanie jest niestety bardzo wrażliwe na jakość tankowanej ropy.

Nie ma co jednak gdybać. Trzeba mieć nadzieję, że to nic poważnego i jechać na zczytanie błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic się nie zaświeciło - brakowało mu mocy nawet jak chciałem zjechać na pobocze no i ten "gruchot" cały czas był jak by grzechotkę ktoś do silnika wsadził...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli silnik odpala, zwłaszcza jak jest ciepły, ( nie ważne czy od razu, czy z trudem, ale w ogóle odpala )a jedynie brak mu mocy i coś grzechocze, to raczej nie jest to pompa wtryskowa. Słusznie kolega wyżej zauważył, że może to być coś z rozrządem. Jak mi w golfie IV przeskoczył pasek, to było szarpnięcie a potem znacznie trudniej zapalał, po prostu przestawił się zapłon.

Ja osobiście postawiłbym na jakiś czujnik, np. obrotów wału korbowego, który objawia się chałasowaniem i spadkiem mocy, bo silnik pracuje w trybie awarii

Dziwne, że nie wyskoczył błąd. Może to oznaczać, że usterka jest nieszkodliwa dla pracy silnika, albo coś jest nie tak z systemem ostrzegania o usterce.

U mnie jak spadł maleńki wężyk od zaworu turbodoładowania to od razu wywalało check a silnik zapobiegawczo przechodził w tryb awaryjny i właśnie spadała mu moc, tak radykalnie, że nie dało się jechać.

Jeszcze raz podkreślam, zczytaj błędy, jestem pewien, że komputer coś zarejestrował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem.. właśnie dzwoniłem do mechanika, który powiedział, że z silnikiem wszystko OK - przyczyna tkwi w skrzyni biegów tylko na razie nie wie, które łożyska się wysypały :drunk:

 

PS

Wcześniej faktycznie zauważyłem, że pary razy blokowała się skrzynia na 2 i 3 biegu...

 

Jak duży wydatek może mnie czekać:drunk:

 

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 13:46 ]

Padły 2 zębatki w skrzyni :drunk: i mechanik chce je kupić w serwisie :-) Czy jest to potrzebne??? Koszt mnie wyniesie ok. 2000 ;) Nie ma zamienników???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności