Skocz do zawartości

sterownik czy oprogramowanie???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zafira 1,8 16V+LPG z 2000r.

Problem jest taki: po podłaczeniu do kompa wyświetlił błąd P0130, po pomiarach wyszło iż na sondzie lambda nie ma masy.

Dzwoniłem do firmy która naprawia sterowniki i powiedział, że to nie jest uszkodzenie sterownika tylko rozstrojenie przez instalacje gazową i sterownik kwalifikuje się do ponownego programowania.

Po rozmowie z Panem zajmującym się programowaniem sterowników usłyszałem:

"...programowanie nic nie zmieni bo sterownik jest uszkodzony..."

W tym momencie to już zgłupiałem bo każdy mówi co innego a takie zabiegi nie są tanie, dlatego pytam: może ktoś miał taki przypadek, przerabiał to i może doradzić co z tym zrobić :cry: Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie tego sterownika???

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu silnik jakby pracował na 3 cylindry, po dodaniu gazu na max obroty wzrastają o 500 obr/min i silnik "dusi się" gdy puszczę pedał gazu wzrastają jeszcze o 500 obr/min i powoli spadają. Na benzynie nie można nim normalnie ruszyć, gdy pulsacujnie wciskam gaz wtedy obroty powoli wzrastają, jazda nim to masakra. Gdy silnik uzyska wyższą temperature i odpalę go na benzynie zaczyna jechać ale po kilku sekundach włącza się check engine i dalej to samo, szarpie nie wchodzi na obroty. Na LPG auto rozpędza się ale nie tak jak powinno, szarpie i też nie wchodzi płynnie na obroty. Sonda i świece wymienione, sprawdzałem wcześniej też kompresje w cylindrach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem po kombinacjach doszedłem że trzeba po odpaleniu przed zapaleniem check odpiąć kostke od przepływki auto pracuje normalnie da sie jezdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartiee, masz przepływkę do wymiany w takim razie a nie do odpinania.

Lepiej to zrób to jak najszybciej... kupuj tylko oryginał Bosch.

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sproboj podac mase bezposrednio z aku do kostki sondy moze bedzie ok.Brak masy to raczej wina uszkodzonego sterownika na pewno nie wina gazu,dodam ze masa na sonde jest caly czas nie po przelaczeniu kluczyka tak wiec podpiecie jej z aku powinno pomoc.Ponoc w sterowniku uszkadza sie jakis element odpowiadajacy za podanie masy a wiec jesli to nie pomoze to naprawa na allegro taka naprawa zpelna diagnostyką oferowana jest za 499 zeta,czyli taniej niz kupic sterownik nawet uzywany.Wprzypadku uzywanego sterownika dojdzie jeszcze koszt programowania co podniesie i tak niemałe koszta.pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podałem masę na sondę ale nie było żadnej poprawy, we wcześniejszych odpowiedziach pisaliście Panowie o przepływomierzu, sprawdzilem napięcia przewód 2 i 3:

-przy włączonym zapłonie powinno być 0V i jest 0V,

-przy włączonym silniku powinno być 0,6V a jest 1,1V,

-przy włączonym silniku (wciśnięty gaz) powinno być 4V a jest 3,5V

 

odłączyłem przepływke i silnik gaśnie ale jak w tym momencie dodam gazu to silnik po chwili równo pracuje i podczas jazdy problemu nie ma poza dojazdem do skrzyżowania bo wtedy gaśnie.

czyli wychodzi na to że przepływka oszukuje, na analizie spalin mieszanka wyszła "za bogata"

Martwi mnie tylko fakt iż na sondzie nie ma masy, wymienie przepływke i zobacze co będzie.

 

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 10:40 ]

Witam!

Wczoraj podmieniłem przepływomierz i jak ręką odjął, silnik pracuje równo i nie ma żadnych problemów na biegu jałowym jak i podczas jazdy, kupiłem, wymieniłem i po problemie :lol:

Dziękuję Wszystkim za cenne porady, myślę że temet można już zamknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności