Skocz do zawartości

Spawana miska olejowa "aluminiowa"


Gość marekww33

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spawał już ktoś swoją miskę olejową "aluminiową" pytam bo ostatnio przytrafiło mi się nieszczęście i gdzieś przydupiłem i pękła mi miska olejowa, ceny używanych 150-300 zł.

Nie miałem czasu na szukanie więc zaniosłem do spawacza jak się okazało to, to nie jest czyste aluminium tylko jakiś cholerny stop kilku metali i podobno jest to bardzo kruche i ciężko to pospawać - tak powiedział spawacz do którego zaniosłem. Oczywiście pęknięcie zaspawał na noc psikną jakimś czerwonym penetratorem czy gdzieś nie przecieka i nie przeciekała, oczywiście nie dał mi gwarancji na swoją prace i był na tyle utrzciwy, że nie wziął ani złotówki. Miske założyłem i zobaczymy co sie bedzie z nią działo.

Właśnie szukam jakiejś używanej bo nie wiem ile ona pociągnie.

 

A teraz pytanie do was koledzy, czy spawał już ktoś swoją miskę jeśli tak, to jak długo trzyma wasz spaw :cry:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekww33, aluminium i jego stopy spawa sie w ochronie gazu neutralnego Argonu.

Do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, jeżeli spawacz spawał takim sprzętem to nie powinno być problemu, i możesz długo pojeździć na tej misce, czego Ci życzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluminium i jego stopy spawa sie w ochronie gazu neutralnego Argonu.

Do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt

Oczywiście :cry:

Spawałem u faceta który sie zajmuje tym zawodowo, spawa alufelgi i inny badziew z aluminium. Tylko że, tak jak on to powiedział że ten odlew jest strasznie kruch, ale spaw się trzyma, ale postraszył mnie że pod wpływem drgań może pekać dalej.

Na początku i ma końcu pęknięcia musiał przewiercić żeby rysa się nie pogłębiała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie pół roku temu również pekła miska zachaczyłem i koleine , gość który spawał mniał maszynke niezła do tej roboty trzyma do dzis , potwierdzam odpowiedz kolegi aluminium spawa sie w oslonie argonu i pradem zmiennym wtedy wypala caly olej znajdujacy sie w szczelinkach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją spawałem w październiku, i trzyma po próbie szczelności no i co ważne po rozgrzaniu też , robił mi to mgr inż co ma szlifiernie itp. za 100 pln(zależy jaka dziura taka cena) i trzyma jak złoto ???

 

ps. a ten czerwony penetrator to sie zostawia na noc rano jak wyschnie przeciera sie suchą czystą ściereczką i wychodzą mikropęknięcia jeśli są do tego to służy ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. a ten czerwony penetrator to sie zostawia na noc rano jak wyschnie przeciera sie suchą czystą ściereczką i wychodzą mikropęknięcia jeśli są do tego to służy

I tak włśnie było zrobione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności