Skocz do zawartości

Astra II Ecotec 1,6 16V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie pewnie zaraz będzie wyzywać, bo takich postów jest na tym forum bardzo duzo…ale nie znalazłem do końca wszystkiego.

Wiec mam pytanie posiadam Opla Astre II 1,6 16V ecotec z 2000r . Przebieg wynosi 180tys. I zastanawiam się nad zalodzeniem gazu. Jaka instalacje byście polecili? Jaki kosz mniej więcej? I czy ktoś użytkuje taka astre na gazie i czy ten silnik się sprawdza na gazie, bo różne pogłoski chodzą..! i czy znacie jakiś konkretny warsztat w Wielkopolsce.?? Jeśli ktoś ma taka astre i śmiga na gazie to proszę o jak najwięcej informacji. Chciałbym jak najbardziej konkretnych odpowiedzi poniewaz muszę do tego przedsięwzięcia przekonać tate :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze daj sobie z gazem same problemy pozniej ja troche zaluje bezyna nie jest droga narazie a koszt instalacji to okolo2,2tys wiec przemysl to pozniej sonda pada i takie tam a w koncu bedziesz jezdzil na benzynie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli trafisz na odpowiedniego i dobrego fachowca, który Ci porządnie założy i dostroi instalację to nie powinno być żadnych problemów, wiele osób jeździ na gazie i jest zadowolonych.PINDOR 2, nie uogólniaj, nie każdy ma problemy z instalacją LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten silnik się sprawdza na gazie, bo różne pogłoski chodzą..!

właśnie zdania są podzielone..... z mojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że parę razy słyszałem plotkę rozpowszechnianą przez samego gazownika, że z serii Ecotec właśnie 1.6 16V najgorzej toleruję LPG (ale to nie znaczy, że absolutnie nie możesz założyć instalacji, bo ten wspomniany gazownik, sam przez jakiś czas jezdził właśnie zagazowaną astrą kombi 1.6 16V :( ) ale w luznych gadkach raczej odradza. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie pewnie zaraz będzie wyzywać, bo takich postów jest na tym forum bardzo duzo…ale nie znalazłem do końca wszystkiego.

Wiec mam pytanie posiadam Opla Astre II 1,6 16V ecotec z 2000r . Przebieg wynosi 180tys. I zastanawiam się nad zalodzeniem gazu. Jaka instalacje byście polecili? Jaki kosz mniej więcej? I czy ktoś użytkuje taka astre na gazie i czy ten silnik się sprawdza na gazie, bo różne pogłoski chodzą..! i czy znacie jakiś konkretny warsztat w Wielkopolsce.?? Jeśli ktoś ma taka astre i śmiga na gazie to proszę o jak najwięcej informacji. Chciałbym jak najbardziej konkretnych odpowiedzi poniewaz muszę do tego przedsięwzięcia przekonać tate :)

Witam

Dołącze sie do tematu ponieważ jezdże astra 1.6 16V już 4 lata.Jesli chodzi o montaż instalacji to ja nie żałuje musi byc tylko dobrze zamontowana poniewaz te silniki sa bardzo czule na bledy w montazu,najwiekszym problemem jest dlugi kolektor ssący i dlatego proponuje zalozyc sekwencje choc ja jezdze na zwyklej podcisnieniowej a oprocz tego mixer musi byc podlaczony przy samej przepustnicy a nie przy filtrze powietrza a poniewaz jest to trudno dostepne miejsce to "fachowcy" niektorzy podlaczaja kolo filtra powietrza i czasem czuc gazem zwlaszcza na zimnym silniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

No wiec panowie , raczej głupia plotka ze 16v zle znosza gaz , ja osobiscie mam juz 3 samochod 16v i jednen mialem turbo i wszystko działało na zwykłej instalacji stag300 i bylem i jestem zadowolony. Jedyny problem przy 16v ecotec ze zjadaja troszki oleju 100ml na 1000km ale przeciez to nek taki problem bo i tez zjadaja przy jezdzie na gazie jak i benzynce.

 

jesli macie zamiar jezdzic dłuzej niz 20tys/km to sie opłaca bo benzyka podrozeje .

 

Sondy tez padaja w kazdej chwili, tak wiec sami decydujcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Hej!Pomykam takim autem z gazem(Astra II 2000r 1,6 16v,bez sekwencji,) juz 2 lata,przejechałem 60tys.na gazie.,na liczniku podobno 160 tyś :drunk: i jestem zadowolony.W jezdzie mieszanej 10 l gazu na 100 km.Pozdrawiam... :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czesc:) niedawno założyłem instalacje gazową(sekwencja) w mojej astrze:) takiej samej jak twoja / koszt mnie wyniósł 2400 u dobrego fachowca/ jak juz zdążyłem zauważyć auto pali mi 10 l gazu praktycznie w miescie/ jestem zadowolony / nie odczuwam żadnej straconej mocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności