Skocz do zawartości

jaki komputer(sterownik) do LPG? (wymiana)


Gość xflash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę wymienić sterownik (DT Gas) bo padł - po podłączeniu do komputera w serwisie nie odpowiadał -nie dało się z nim polaczyc. Diagnosta stwierdził, że jest do wymiany i polecił Bingo. Ogólnie w serwisach w moim miescie instalują głównie: Bingo, lo-gas, landi renzo, minilambda / maxilambda i Stag. Który byłby najlepszym rozwiazaniem do 1.6, 8V, jednopunkt -X16SZR 97r. i co najważniejsze dlaczego? -Czy po prostu każdy bedzie ogólnie dobry?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki 'fred' za odpowiedz. Napisz czemu byś wybrał Stag'a?

Pewnie jeszcze inne odpowiedzi się pojawią w tym wątku i chcę wiedzieć czemu ktoś wybrałby konkretny sterownik - zalety przewazające nad innymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam STAG-50 silnik taki sam jak u ciebie, prosty program do obsługi tego sterownika. Słyszałem że bardzo sobie chwalą AL-700 firmy AUTRONIK i teraz taki bym sobie zażyczył (tak z ciekawości aby wypróbowac). Nawet troche exsperymentowałem z moim STAGiem 50 i nie udało mi się go uszkodzić :(

Jeśli chodzi o moje zdanie to wybrał bym 1 z tych 2

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 'ss11' . Nie miałeś nigdy problemów z zapalającym się checkiem ?

 

Tak na marginesie dodam -jakie ceny mi krzyknęli za wymianę: na Bingo 350zł, logas -350, LandiRenzo -ok.300, stag -ok 250.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, okazało się jenak że sterownik DT działa. Problem w moim przypadku to brak fachowych warsztatów w pobliżu, w których umieliby się podłaczac pod DTGas oraz to, ze nie chca sie pod to podlaczac(twierdza wszyscy ze nie maja interfejsu i programu). Gosc ktory mi sie kiedys podlaczyl (a raczej probowal) stwierdzil ze sterownik padl, bo nie odpowiada. Znalazlem najblizszy serwis DTGas - 130km ode mnie, ale warto bylo sobie zrobic wycieczke, bo tam sie okazalo ze sterownik jest ok, bez zadnego problemu wszystko sie wyswietlilo na jego laptoku. A sterownik jakoś zgubił ustawienia i prawdopodobnie dlatego też wiecej mi palil LPG niz powinien (ale to juz sobie sprawdze przy kolejnych tankowaniach). Wszystko mi ustawiono na nowo.

Mimo wszystko dziekuje za odpowiedzi. A najwazniejsze ze nie musze wymieniac elektroniki i kosztowalo mnie to w sumie 80pln (jazda tam+podlaczenie) a nie 350pln!!:shock:

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności