Skocz do zawartości

Kolektor ssący ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę szkoda że fotki robione telefonem. :sad:

 

A jak doszedłeś do tego że to może być uszczelka pod kolektorem i jakie były objawy tej nieszczelności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Kacper telefonem, bo dzieci rozładowały aparat :SMILE:

 

 

 

Objawy były takie, że wzrastały (do ok.1600) i spadały (do ok. 600) obroty silnika, (zazwyczaj między 900 a 1500). Czasami potrafiły wzrosnąć do 3000.

 

Krokowy wyczyściłem i nic. Jak już miałem "krokowca" wymontowanego to zatkałem ten dolny otwór przy przepustnicy i silnik nie gasnął (Poczytaj temat "Wolne Obrotu 2.2 16V Sintra" na naszym forum).

Więc wziąłem się za przepustnicę (na pierwszy rzut oka było widać, że wymaga czyszczenia) i w końcu za ssący.

 

Czy to była wina tej uszczelki to się okaże jak wszystko złożę. :gwizd:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Ja widzę, że ze swoją będę miał dużo więcej. Płyn ze wspomagania wycieka, ze sprzęgła też ubywa. Ostatnio kapała mi woda (albo ze zbiorniczka od spryskiwaczy, albo pompa wody przepuszcza ??? ) nie sprawdzałem jeszcze. Po za tym rozrząd wypada wymienić. ABS też nie działa i jeszcze kilka drobnych wad. Część już usunąłem, ale jeszcze dużo pracy przede mną :sad: Widziały gały co brały, ale rodzina duża i sporo zbiłem z ceny. Więc pomału trzeba remontować.

 

Jak już złożę wszystko to napiszę, czy usterka została usunięta.

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Koledzy przy montowaniu ssącego zauważyłem dwie rzeczy które mnie zdziwiły. Mianowicie:

 

I. Czy na listwie wtryskiwaczy zaznaczone gniazdo powinno być puste, nie powinna tam znajdować się jakaś wtyczka? (patrz zdjęcie nr 1)

 

II.(Patrz zdjęcie 2 i 3). Czy zaznaczony przewód (wężyk) powinien być z jednej strony podłączony do kolektora ssącego, a z drugiej do zbiorniczka od spryskiwaczy szyb? ( u mnie nie działa spryskiwacz tylnej szyby a wężyk nie jest nigdzie podłączony).

post-20693-0-89491200-1311708401_thumb.jpg

post-20693-0-32687000-1311708413_thumb.jpg

post-20693-0-61101900-1311708420_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk podłączony z tylu kolektora ssącego, jest do podciśnienia sterującego kierunkami nawiewu w kabinie.

(opis z fotkami jest na forum)

 

A co do spryskiwacza tylnej szyby to jeśli silniczek chodzi to poproś kogoś i niech impulsowo naciska włącznik spryskiwacza, a Ty szukaj gdzie leci woda. (U mnie w ten sposób znalazłem rozpięty wężyk mniej-więcej pod mechanizmem wycieraczek - też mógł Tobie się tam rozpiąć przy okazji wyjmowania kolektora)

 

 

A co do tego nie podpiętego gniazda, to może niech ktoś z kolegów się wypowie. Jeśli wszystko śmiga jak powinno, to bym się nie martwił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Kacper u mnie też jest wypięty wężyk od spryskiwacza tylnej szyby, sęk w tym, że przy zbiorniku spryskiwacza nie ma miejsca żeby go podpiąć.

 

Natomiast wężyk od kolektora jest podłączony do zbiorniczka od spryskiwaczy. Wydaje mi się to dziwne??? Kacper wrzucę inne zdjęcie na nim lepiej widać o który wężyk mnie się rozchodzi.

 

Jeśli masz i możesz to podaj link do tego tematu.

post-20693-0-02190800-1311711202_thumb.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności