Skocz do zawartości

wyciek z uladu chlodzenia - pytania


Gość Wrzosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio po przejechaniu trasy 15km zauwazylem ze wyciekl mi caly plyn gdzies z lewej strony silnika. nie moglem zlokalizowac tego wycieku no i dzisiej udalo mi sie dojsc ze leci z miejsca w ktorym jest te mniejsze kolko od rozrzadu, wiec obstawiam ze poszla pompa wody. Woda leci w kierunku kabiny.

 

 

Teraz moje pytania

 

1. Co konkretniej moglo pojsc?

 

2. Jak ja wyjac?

 

3. Warto bawic sie w to samemu czy lepiej oddac do mechanika? Jesli tak to jaki bylby orientacyjny koszt naprawy?

 

 

Jak do tej pory przez 2 lata wszystko naprawialem sam z pomoca osob z forow wiec bylbym wdzieczny za rady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leci z miejsca w ktorym jest te mniejsze kolko

 

... bo pod tym kółkiem jest pompa... i padła...trzeba ściągać rozrząd... chyba sobie poradzisz, powodzenia... Pozdro... :)

 

P.S. napisz coś o silniku i modelu ... w profilu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chodzi o wyciek z pompy wodnej w miejscu uszczelnienia walka napędowego, ale to nie musi oznaczac uszkodzenia pompy, mogło sie zdazyć iż uszkodzeniu uległo samo uszczelnienie waka pompy i wystarcy wymiana uszczelnienia.

Uszczelnienie jednak nogło zostac uszkodzone na skutek powstania luzu na lożyskowaniu pompy i wtedy wymiana całej pompy z uszczelnieniem.

Uważam że nie warto samemu brać się za to bo żecz wymaga jednak odrobimy wprawy ale zwykły domorosły mechanik poradzi sobie z problemem.

Życzę powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co konkretniej moglo pojsc?

pompa wody

2. Jak ja wyjac?

rozpinając najpierw rozrząd

3. Warto bawic sie w to samemu czy lepiej oddac do mechanika?

jeśli masz pojęcie i zacięcie, to opisy wymiany rozrządu były już na forum

 

i swój profil uzupełnij o model/silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) profil juz uzupelnilem :)

 

z racji ze auto jest mi potrzebne a to problem ktory musze rozwiazac zeby jezdzic to jutro sie za to zabiore :) do mechanika to szczerze mowiac troche szkoda mi dawac bo u mnie w miescie to szkoda gadac pod tym wzgledem...

 

 

Skorzystam z tego "poradnika" o wymiane rozrzadu :)

 

Mam nadzieje ze to tylko ta uszczelka a nie cala pompa.

 

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 00:28 ]

co do tej usterki to zostala rozwiazana. wymienilem pompe na inna, uzywana i przestalo leciec.

 

 

Lecialo z tej dziurki w pompie :)

 

 

Wymiana nie byla ciezka, najciezej bylo rozrzad ustawic ale z pomoca kumpla sie udalo :wesoly:

 

Tak dla innych.

 

Trzeba bylo

 

1. Zdjac oslone rozrzadu - 4 srobki 10

2. Zdjac kolo pasowe od alternatora - 1 sroba 17

3. Zdjac oslone pompy - 3 srobki 10

4. Odkrecic pompe wody - 3 srobki na imbus

 

 

Po zalozeniu najpierw zakladamy pompe wody, oslone na nia, pompa napinamy pasek rozrzadu pamietajac zeby punkty na "jego kolach" byly dobrze ustawione. Pozniej zakladanie Kola pasowego alternatora i napiecie paska, no i zalozenie oslony rozrzadu :wink:

 

 

 

 

Wymienilem rowniez pompe paliwowa bo nie chciala chodzic ;)

 

Niestety teraz mam powazniejszy problem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności