Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie amortyzatorów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. chciałbym się Was o coś zapytać. Byłem u mechanika od zawieszenia. Zbadał mi przód i powiedział ,że mam do wymiany tylko tuleje ( faktycznie były rozwalone ) oraz amortyzatory przednie. Podniósł maskę , kazał mi przyłożyć ręke do górnego mocowania amortyzatora i następnie naciskał na auto bujając go. Powidział ,czy czuje jakby pukanie pod dłonią .. no faktycznie coś tam pukało ... dzisiaj wymieniłem tuleje i amortyzatory ( u innego mechanika) . Z ciekawości właśnie powtorzyłem to "z ręką" ... i na nowych (olejowe KYB) też wyczuwam jakby pukanie ... sorki bo może to śmieszne , ale zastanawia mnie to ... czy to delikatne pukanie jest normalne ?? dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wymieniałem tylko amorki , tuleje i odboje ... co prawda przyjechałem do mechanika na wymianę amorków i tulej ale jakbym miał wywalone coś jeszcze to chyba by mi powiedział .. że dobrze by było wymienić skoro miał wszystko na wierzchu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatne puknięcie wyczuwalne pod ręką następuje w momencie zwrotu amora. Jak tłok idzie w dół i nagle do góry to w martwym punkcie jest puknięcie. A amorów nie sprawdza się rękoma na puknięcia.

 

popr.ort./DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniósł maskę , kazał mi przyłożyć ręke do górnego mocowania amortyzatora i następnie naciskał na auto bujając go. Powidział ,czy czuje jakby pukanie pod dłonią .. no faktycznie coś tam pukało ...

No właśnie, u mnie też puka, głośniejsze jest gdy jest zimniej, po przejechaniu kilku kilometrów zanika, w ciepłe dni nic nie słychać, myśle że amorki są do wymiany, chodż na badaniu technicznym wykazały 78%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mam się czym przejmować ? .. Tak ma być , tak ?

 

Nie wiem czy dobrze myśle ... ale jeśli masz olejowe amorki to jak jest zimniej to olej jest gęstszy ... może dlatego głośniej puka ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci to bardzo nie przeszkadza, nie słychać stuków w środku to można zostawić, myśle że w zime olej w amorkach robi się gęstniejszy, a latem może być dobrze, ale to tylko ja tak sobie myśle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same delikatne puknięcia podczas naciskania nie świadczą o uszkodzeniu amorów

a podczas wymiany wkładu, wymienia się również odbój, łożysko - z miseczką lub bez (zależne od wersji/rocznika i jeśli wybita poduszka - ją również

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

no np u mnie stuka teraz na zimnym silniku po paru kilometrach ustaje jutro jade do mechanika to zrobic...

czy te pukanie moze byc spowodowane wywaleniem samych pouduszek i lozyska skretnego ? amory mam % dobre bo sprawdzalem

 

mowie juz ze 190.000 mam przejechane i nie wyglada jakby to tam bylo od nowosci ruszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności