Skocz do zawartości

kontrolka oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącze sie do postu bo jest on najświeższy, mam podobny problem o którym dowiedziałem sie jak wyjechałem w dłuższą trase że aż mi sie silnik rozgrzał do 90 :D.

Po nagrzaniu silnika i na wolnych obrotach miga mi kontrolka ciśnienia oleju (nie mi a mojej Zafirze :wino: ). Zafira ma przejechane 146 tyś migała przed wymianą oleju i miga po wymianie z tego co koledzy piszą to na 99,9% to czujnik, gdzieś jeszcze wyczytałem że komuś pękł jakiś zaworek na pompie oleju jeszcze ktoś pisał o ''przepłukaniu silnika ropą czyli : zlać olej, wlać 5l ON odpalić silnik ma pochodzić na wolnych obrotach ok. 10 min. zlać ON, wlać olej zrobić parę set km. i znów wymienić olej żeby wypłukać ten zaworek.

Co koledzy o takim czymś myślą, robił już ktoś coś podobnego ??

Jak wymienie czujnik to napisze czy jej przeszło miganie czerwoną lampką.

 

poprawiłem''regulamin 3,1''/ andrzej_m55

 

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2009 18:01 ]

§3. Ogólne zachowanie.

3.1. Nie krzyczymy (nie piszemy dużymi literami).

 

Pisząc drukowanymi literami nie miałem na myśli krzyczenia, tylko żeby tekst odznaczał się od reszty i zwrócił uwagę cztającego !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś czujnik ciśnienia oleju, stary był w strasznym stanie leciał z niego olej podobno te typy tak mają , że miedzy plastikiem a metalem przedostaje się olej. Tak mi powiedział sprzedawca bo sporo ich sprzedaje.

Musze jeszcze sprawdzić czy kontrolka nie mryga, ale to jutro.

 

[ Dodano: Pią Maj 01, 2009 19:15 ]

Wszystko jest OK, kontrolka od smarowania przestała mnie stresować, wina czujnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

mam pytanko czy migająca kontrolka od oleju przy rozgżanym silniku to normalne mam vectre c 2.2dti 2004r na wolnych obrotach sie zapala po dodaniu delikatnie gazu problem ustaje co to moze byc:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

psuj12, czy masz podobny problem do tego co skopiowałeś ?

sdum napisał/a:

Witam

mam pytanko czy migająca kontrolka od oleju przy rozgżanym silniku to normalne mam vectre c 2.2dti 2004r na wolnych obrotach sie zapala po dodaniu delikatnie gazu problem ustaje co to moze byc:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności