Skocz do zawartości

Pisk podczas skręcania


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu, podczas skręcania nagle tak jak by mi wyłączało się wspomaganie i kierownica zaczyna chodzić bardzo ciężko. Przy jeździe na wprost i lekkim manewrowaniu nie ma tego objawu.

Do tego doszło jeszcze to ze podczas skręcania coś bardzo piszczy. Podejrzewam że nie mam płynu od wspomagania. I ma pytanie jaki kupić i gdzie go się dolewa?

 

A i czy jak po ciemku z zapalonym silnikiem przewody od świec "świecą się na niebiesko" to znaczy ze przewody do wymiany??

wymieniałem je tak w listopadzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początek uzupełnij płyn jeśli go brakuje - czerwony ATF do ukł. kierowniczych

czarny pojemniczek - beczułka z korkiem, do której podłączone są 2 węże/przewody.

Przy max skręcie kół pompa ma największe obciążenie - sprawdź oprócz tego naciąg paska. Samo świecenie przewodów nie znaczy, że muszą być uszkodzone.

Zobacz czy biją na boki/masę/silnik i czy z pracą silnika coś "nie halo"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne objawy w swoim kadecie - pasek był za słabo naciągnięty, a jak do tego doszło zawilgocenie po wjechaniu w kałużę na parkingu to już całkiem wspomaganie padało. te piski to właśnie ślizgający się pasek.

wymień pasek, grosze kosztuje a efekt gwarantowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to co kolwiek komu da. Ale warto zadać pytanie czy nie zmieniał opon, które mogą być lekko za duże i ocierać o coś tam. Mój Szwagier ma tak w swoim aucie. U mnie piszczy też i właśnie myślałem że to przez to? Kolego jeśli wymienisz ten pasek i to u ciebie sprawi, że nie będzie piszczeć to daj tu znać z chęcią też wyzbędę się pisków w swoim autku (które u mnie są strasznie delikatne a wspomaganie mi działa cały czas nawet nie mam uczucia jak by się wyłączało)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek rozrządu??? Wymieniany był jakieś 3 miesiące temu.

Objawy zaczęły się w zimę. Od razu po wymianie nie było takich objawów. Sprawdzałem stan płynu do wspomagania i jest go tak na połowę zbiorniczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek rozrządu??? Wymieniany był jakieś 3 miesiące temu.

Objawy zaczęły się w zimę. Od razu po wymianie nie było takich objawów. Sprawdzałem stan płynu do wspomagania i jest go tak na połowę zbiorniczka.

 

nie, nie ruszaj rozrządu. chodzi o pasek napędzający pompę wspomagającą. znajduje się on na tym samym kole pasowym co pasek od alternatora. Pompa wspomagająca to takie ustrojstwo na dole silnika, patrząc od przodu po lewej stronie, dojdziesz po przewodach od zbiorniczka. poziom płynu jak jest w połowie to jest ok, na korku masz taki badyl z podziałką, ma być pomiędzy kreskami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xMASLAKx, nie koniecznie zima wystarczy ze się zużyje i będzie się ślizgał pompka wytwarza ciśnienie płynu a słaby naciąg paska spowoduje jego ślizganie,co do za dużych opon to wystarczy zajrzeć za koło i będzie widać na nadkolu i oponie ślady ocierania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach nie ma żadnych śladów ocierania.

Pasek ma lekki luz. Jak go wymienić:D Samemu da rade?? czy można coś popsuć??

A jeżeli chodzi o ten wskaźnik na zakrętce od pojemnika do płynu od wspomagania to on jest krótki ma może z 5-7cm i ten płyn nawet do niego nie dotyka a jest go około połowy pojemnika mam dolać do końca??

czy tylko ten pasek??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności