Skocz do zawartości

Rozmiary tarcz hamulcowych itp...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem konkretnie tego czego szukałem, a mianowicie chciałbym się dowiedzieć gdzie mógłbym znaleźć specyfikację odnośnie rozmiarów tarcz hamulcowych do mojej Asterki. Dokładniej - jakie są grubości bębnów (w celu oszacowania czy ich zużycie przekracza 1mm) oraz to jakiej firmy części użyć do wymiany??

 

popr./DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki DARO, już ja sobie poszukam, tylko jeszcze mi powiedzcie gdzie ja moge znaleźć informacje na tmat tego jakie ja teraz mam zamontowane, chodzi mi o rozmiar tarcz i bębnów, numer katalogowy itp. informacje. Marka to raczej ATE bede chciał kupić te sport czy jak tam one... :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogach :wink:

czy masz tarcze pełne czy wentylowane wystarczy na nie "rzucić okiem"

a bęben albo mierzysz z zewnątrz (głębokość) albo rozbierasz i wtedy wyjdzie po szczękach i jego wymiarach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze ze 2 latka bym pojeździł... Teraz jeszcze małe sprostowanko, bo dziś sie dowiedziałm (ponieważ nie mogłem dogadać sie ze sprzedawcą).

Istnieje firma Ate i system ATE. I dziś chcąc kupić tarcze Pan w sklepie przyniósł mi tarcze Girlinga (w pudełku GIRLING) do sysyemu ATE (czyli takiego jak jest w Oplu)...jedna tarcza kosztowała 120PLN+klocki (komplet na dwa koła 100PLN), czyli przednia hamownia wyniosłaby mnie 340PLN...

 

Teraz pytanko gdzie mogę kupić w okolicach Białegostoku(jeśli ktoś wie) komplet (tarcze + klocki) Ate Power disk lub zwykłe wentylowane, ponieważ na forum ludzie mówią że tak najlepiej ponieważ są już dobrane pod względem scieralności??A może jeszcze jakaś firma inna?? :D

 

I kolejna moja wątpliwość czy kupować wentylowane czy całe??

 

Aha i co wielkości to mam tarcze o średnicy 220mm no i bebny tej samej średnicy i wysokości 56mm(jeśli takie są, ale napowno 5xmm) :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ate Power disk lub zwykłe wentylowane, ponieważ na forum ludzie mówią że tak najlepiej ponieważ są już dobrane pod względem scieralności?? A może jeszcze jakaś firma inna?

:D

a co ma piernik do wiatraka :drunk:

zaj0nc, Systemy i producent TRW LUKAS GIRLING - to firmy ze sobą ściśle powiązane - zastosowanie w różnych markach zachodnich m.in. w Oplu, BMW, Mercedes itd.

Dobór pod wzgl. ścieralności tyczy się - dopasowania tarcz (nawęglenie, stop itd.) do klocków wykonanych z odpowiedniej mieszanki, a nie wykonawcy/producenta zacisku hamulcowego :drunk: czyli zazwyczaj zaleca się tarcze i klocki tego samego producenta

Oprócz tego są systemy Ate, Bendix itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zazwyczaj zaleca się tarcze i klocki tego samego producenta

No własnie o to mi chodzi... :D i gdzies na forum sie doczytałem, że sprzedawane są komplety tarcze + klocki.

A tak poza tym to z tego co mówisz to nieważne czy to będzie Ate, TRW, LUKAS czy GIRLING. obojetnie co kupie to będzie dobrze tak??aby dobrac klocki i tarcze do siebie.

 

Tylko jak to dobrać zeby Pan w sklepie nie doradził mi tak jak z gazem (ale to w innym poście) :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaj0nc, Wymieniłem Ci kilku dobrych producentów, których produkty są dostępne na rynku, jest ich więcej, oprócz tego są producenci klocków/tarcz - ale mniej popularni, czy mniej znani.

Czy kupisz elementy Ate, czy TRW, czy Girlinga nie będziesz odczuwał jakiejś znaczącej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności