Skocz do zawartości

Brak komunikacji z komputerem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Posiadam sprawdzony fejs komunikuje sie on z innymi oplami a nawet z vw. a w moim przypadku zarówno w ABcom jak i opel tech wyskakuje komunikat "sterownik nie odpowiada" jedyne co dało sie zczytać to imobilajzer. czego to może byc wina? moze kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To moze byc wina kompa i jego RS232. Do poszczegolnych modulow niezbedne sa bardzo dokladne timingi odczytu/zapisu danych i mozliwe, ze albo port cos niewyrabia/przeklamuje, albo pecet jest za wolny, zeby to obsluzyc.

Ja do celow diagnostycznych zrobilem sobie na laptopie osobna partycje z gola WindaXP, bez zadnego zbednego softu i w moim samochodzie udalo sie odczytac wszystkie mozliwe moduly jakie udostepnia ABCom (o ile je oczywiscie posiadam).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dla pewności ze fejs jest ok podłączył bym go do innego auta żeby sprawdzić czy z nim się połączy jeśli tak to będzie ok i należało by sprawdzić czy na złączu diagnostycznym jest prąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość kubik26

Witam,



mam podobny problem co wyżej,



zakupiłem interfejs Tech 2 na USB z allegro (ELM 327) z multipleksem pinów i generalnie mało jest w sieci informacji jak to ugryźć. Bawię się nim już od dłuższego czasu i generalnie dziwnie się zachowuje, niektóre ople bada bez problemu a niektóre nie. Co może być nie tak? Próbowałem programów: tech 2, ABcom i OP-COM w wersji demo, w mojej VB '96 działa wszystko bez problemu, w astrze G i Merivie już nie... co najdziwniejsze, w Merivie działa tylko na pinie nr 7. Czy ktoś może rozgryzł co może być przyczyną braku połączenie? może polecacie jakieś uniwersalne interfejsy, nie tylko do opla w rozsądnej cenie, którym można coś naprawdę zdziałać? Ewentualnie jakieś sprawdzone programy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti82

Kolego kubik26 Elm 327 nie połączy się z softem OP-COM!, z OP-COMem działa tylko i wyłącznie kabel Diagnostyczny OP-COM

i OP-COM Jest dedykowany do wszystkich Opli, obsługuję również parę Saab-ów;) najnowsza wersja OP-COMa obsługuję auta to 2013r włącznie, tym Elmem 327 w Oplu nie poszalejesz bo albo się nie połączysz albo będziesz miał bardzo ograniczone możliwości diagnostyczne ograniczające się do czytania kodów usterek i kasowania ich, z tego co wiem tech2 działa tylko i wyłącznie na RS232 i żadne emulacje usb-rs232 nie pomagają, jak jest z ABCom nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubik26

 

marti82, nie do końca się z Tobą zgadzam, op-com w wersji DEMO działa mi na elm327 USB, zczytuje nawet parametry live, problemem u mnie jest tylko to, że nie we wszystkich oplach on działa... zastanawiam się, czy nie jest to spowodowane, że piny są zmostkowane tzn. 7,8,3 i 12 i podobno immobiliser zakłóca odczyt... dlatego szukam osoby, która też się z tym męczyłą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności