Skocz do zawartości

obnizone zawieszenie


Gość asmodeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asmodeusz

witam mam problem

wszyscy wiemy jakie są nasze drogi a ja jednak skusiłem sie na kupienie autka z obniżonym i utwardzonym zawieszeniem

 

po dłuższym okresie czasu stwierdzam ze jednak uderzanie kół o nadkola jest strasznie uciążliwe

 

niestety nie mam w tej chwili kasy by wymienić zawieszenie

 

wiec mam pytanie czy zmiana felg na mniejsze coś pomoże ?

w sumie zyskam tylko jeden cal bo mam założone 14

i może pomyslic nad zmiana opon bo mam 185x60

 

jestem otwarty na wszelkie propozycje

z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

ET chodzi o to jak felga wystaje daleko na zewnatrz poszukaj na forum, w dziale CORSA było to tłumaczone... tzn jeśli masz szerokie fele i dosć znacznie wystaja ponad nadkola to beda ci tarły ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asmodeusz

sądzę ze nie wystają jakoś szczególne ale z tego co zauważyłem to trą przy samym końcu nadkola nie wchodzą do samego końca

 

mogę jutro jeszcze wrzucić fotkę jeśli to pomoże

 

ok juz wiem co to ET popatrze jutro moze znajde gdzies na feldze to podam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

Tekst nie jest mojego autorstwa, cytuje go:

 

Felgę charakteryzuje kilka oznaczeń, np. felga o oznaczeniu 6Jx15 oznacza felgę o szerokości 6" i średnicy 15".

 

Parametr ET (offset) oznacza odsadzenie felgi, które może być zarówno dodatnie jak i ujemne - i jest to odległość mierzona w milimetrach pomiędzy osią symetrii felgi a płaszczyzną przylegania felgi do piasty. Im mniejsza wartość ET tym rozstaw kół się zwiększa. ET należy dobierać tak aby koła nie wystawały poza obrys auta. Chcąc zmieniać offset felgi możemy zamontować dodatkowe tuleje dystansowe.

 

Felgę cechuje także otwór centrujący mierzony w milimetrach - w który to wchodzi z auta - kołnierz piasty. Gdy dana felga posiada ten otwór większy od kołnierza znajdującego się na piaście należy w celu dopasowania wykorzystać pierścienie centrujące - mogą być np. wykonane z tworzyw sztucznych lub z aluminium.

 

Dodatkowo ważnym parametrem jest rozstaw śrub podawany w milimetrach.

 

Aby zmienić felgi w aucie z mniejszych na większe - czyli zwiększyć średnicę - należy zmniejszyć wysokość opony.

Tutaj można sobie ładnie policzyć jakie należy użyć wtedy opony - http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html

 

Co do obliczenia ET to możesz mieć mały problem - postaram się znaleźć jakiś obrazek i pokazać w którym to jest miejscu.

Z tego co mi wiadomo to na każdej feldze są wybite oznaczenia które mówią o jej parametrach.

 

Aby zmierzyć linijką należy:

Potrzebujesz linijkę o długości około 30cm. Mierzysz maksymalną szerokość zewnętrzną felgi (uzyskujemy w ten sposób rozmiar S), potem wkładasz linijkę do felgi od tej strony, gdzie przychodzi piasta i patrząc wzdłuż felgi na jej zrównane krawędzie przednią i tylną odczytujesz głębokość na jaką wchodzi linijka (mamy w ten sposób rozmiar G). Na koniec od rozmiaru G odejmujemy połowę szerokości całkowitej (S) i otrzymujemy nasze ET. Czyli ET = G - S/2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asmodeusz

dokładnie ten sam tekst przeczytałem ???

 

jak pisałem jutro spróbuje znaleźć na feldze ten parametr jeśli go nie znajdę będę sie starać zmierzyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być napisane po wewnętrznej stronie felgi tak jak i rozstaw śrub, wymiary felgi i średnica otworu centrującego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asmodeusz

niestety nie znalazłem tego parametru jedynie oznaczenie 6jx14h2 czyli o rozmiarze wiec to nic nie daje

 

prócz tego jeszcze był jakiś długi nr chyba nr serii albo coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności