Skocz do zawartości

Hamulec Tarczowy Tył


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, mam ostatnio problem z hamulcami, dokladnie z ręcznym, po zaciagnieciu juz nie odbija spowrotem i trzeba sobie "młotkiem" pomagac.

Troche sie juz naczytalem, i wiem ze są dwa rodzaje ukladu Lukasa i Bosha. Bebny i tarcze.

Ja mam tarcze, i chcialbym sie dowiedziec jak to dziala ? Czy przy zaciagnieciu recznego to hamują te same klocki co przy hamulcu nożnym ?? Bo slyszalem tez i wyczytalem cyt:

"jak tarczowe to recznu nie dziala na tarcze tylko od srodka

(budowa podobna go hamulca bebnowego)"

To dziala tak samo jak hamulce z przodu ??

Kolega w astrze 99r ma cos w rodzaju tarczo bębnow czyli inne klocki do recznego a inne do noznego, ale tez są tarcze, tylko ze jakby szersze...

 

Niepotrafie niestety znalezc nigdzie opisu, zasady dzialania tych hamulcow... a czeka mnie wymiana albo linki 130 zl albo zacisku szt. 800 zl :)

 

A i 2 pytanie :] czy WD40 zawiera wode ?? http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif bo jak popsiklaem linke i zacisk

WD40 to juz dzisiaj sie nawet recznego ruszyc nie da ;):wink::/???

 

Zapomnialem dodac:

Astra II, 98r wer. confort, 1,6 8V, Niemcy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek22

Witam

W mojej Astrze jest tak, że hamulec ręczny działa na klocki które ściskają tarczę, czyli tak jak hamulec nożny. Też miałem problem z hamulcem ręcznym który blokował mi jedno tylne koło i przyczyną była linka hamulca która miała już spękany pancerz i on blokował linkę. Po wymianie wszystko w najlepszym porządku http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tarcze, i chcialbym sie dowiedziec jak to dziala ? Czy przy zaciagnieciu recznego to hamują te same klocki co przy hamulcu nożnym

tak, jeśli miałeś kiedyś Poloneza czy 125 - to przyjmij że jest podobnie.

"jak tarczowe to recznu nie dziala na tarcze tylko od srodka

(budowa podobna go hamulca bebnowego)"

nie w Astrze, a np w Omedze i nie tylko

Kolega w astrze 99r ma cos w rodzaju tarczo bębnow czyli inne klocki do recznego a inne do noznego, ale tez są tarcze, tylko ze jakby szersze...

 

coś chyba źle podejrzałeś

 

Odepnij linkę od zacisku i sprawdź czy dobrze odbija dźwignia w zacisku, oraz czy linka luźno "chodzi" w pancerzu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

DAROMV6, masz racje, zle podejrzalem z astra od kumpla.

To kumpel w vectrze ma tak...

Jutro jade z tym na warsztat bo niestaty w zime nie ma warunkow zeby lezec na placu pod autem tym bardziej ze jestem chory :wesoly:

Dzisiaj dowiedzialem ze mam zaciski najparwdopodobniej Lucasa ktore są naszczescie tansze... :shock:

 

A jak to jest z tym WD40 ?? czy WD40 moze zamarznac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SnakeX,

A jak to jest z tym WD40 ?? czy WD40 moze zamarznac ?

niby wypiera wodę i działa antykorozyjnie

ale teraz to wszystko jest chrzczone i podrabiane :wesoly:

więc kto tam co miałeś w środku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!!! Mam podobny problem po zaciągnięciu ręcznego ruszenie ponowne nie odbędzie się bez młotka ;) teraz koledzy proszę o pomoc jak zdiagnozować co jest przyczyna czy walnięty jest zacisk czy linka?? czy jeżeli zacisk jest walnięty, kto naprawia takie rzeczy bo po ofertach na allegro widzę ze są sprzedawane regenerowane ile taka regeneracja może kosztować?? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autsajder29, napisałem wyżej

Odepnij linkę od zacisku i sprawdź czy dobrze odbija dźwignia w zacisku, oraz czy linka luźno "chodzi" w pancerzu

pewnie co nie jeden mechanik zajmuje się regeneracją,

przy czym kojarzę że zaciski regenerowane są również w dystrybucji przez niektórych ich producentów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja juz mam naszczescie po problemie :wino:

Wsumie zostalo wymienione:

1. dwa zaciski na regenerowane bosha

2. linka hamulcowa

3. plyn hamulcowy

I wszystko razem wyszlo mnie 700 zl... :wino:

Niby nie tak zle... ale odrazu lepiej sie jezdzi :wino:

Mam nadzieje ze przez 5 lat bede mial spokuj :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności