Skocz do zawartości

ciężko wchodzące biegi


Gość Piotrusss1970

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrusss1970

Mam problem z wchodzeniem 2 biegu. Na pewno to nie wina skrzyni tylko wybieraka i mam pytanie czy wymienić te tulejki co są przy wybieraku w kabinie, bo jak sprawdzałem to tam jest luz i widać opiłki plastyku. Sprawdzałem w necie i podają że to może być też przy skrzyni taka mała plastykowa kostka i kołki. Nie wiem od czego zacząć czy zrobić to i to. bieg wchodzi lekko jak podniosę do góry ten wybierak jak do wstecznego i mocniej przyciągnę do siebie, więc to wina jakiś luzów bo za słabo skręca cały ten drążek co idzie do skrzyni. Może ktoś już to przerabiał i może mi doradzi. Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja też mam problem czasem z wbiciem drugiego biegu ale tylko jak jest mróz i jest zimno .jak przejade sie z 10 minut problem znika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem z wrzuceniem jedynki - kiedy samochod toczy sie chocby minimalnie- i tez przy zimnnym silniku, jak juz sie nagrzeje to jakos sobie z tym mozna poradzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wchodzeniem 2 biegu. Na pewno to nie wina skrzyni tylko wybieraka i mam pytanie czy wymienić te tulejki co są przy wybieraku w kabinie, bo jak sprawdzałem to tam jest luz i widać opiłki plastyku. Sprawdzałem w necie i podają że to może być też przy skrzyni taka mała plastykowa kostka i kołki. Nie wiem od czego zacząć czy zrobić to i to. bieg wchodzi lekko jak podniosę do góry ten wybierak jak do wstecznego i mocniej przyciągnę do siebie, więc to wina jakiś luzów bo za słabo skręca cały ten drążek co idzie do skrzyni. Może ktoś już to przerabiał i może mi doradzi. Z góry dziękuję.

mam identyczny problem ja znowu wyczytałem ze to wina oleju ,albo go brak albo jest go za duzo wymieniłem wiec olej ale niestety nic to nie pomogło :?: już raczej nie bede próbował znalez co to moze by poprostu sie przyzwyczajam ze ciezko 2 w chodzi i tak juz raczej zostanie ;( a jeżeli będziesz wiedział co to jest, albo jak usuniesz daj znac pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Ja u siebie już poradziłem sobie z tym problemem. Miałem wymieniać tulejki tu w tunelu w kabinie ale nie wymieniłem. Miałem też wymienić taką kostkę przy wybieraku koło skrzyni ale ona u mnie nie występuje. Wymieniłem tylko tam taki metalowy swożeń (11 zł) i po problemie. Biegi wchodzą bez problemu i dowiedziałem się że to jest często przyczyna z biegami. Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Nie musisz jechać do warsztatu bo tylko niepotrzebnie Cię skasują. Do tego potrzebne są tylko kombinerki i 10 min roboty. Podaję adres na allegro abyś mógł zobaczyć jak to wygląda i dodatkowo tam jest schemat. http://www.allegro.pl/item530121777_zestaw_naprawczy_mechanizmu_zmiany_biegow_opel.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witajcie!

Mam podobny problem jak ten tu opisany i zauwazyłem go od jakichś 2mcy gdy jest zimno przy minimalnym toczeniu 1 wchodzi cięzko i 2 czasem na 2 razy trza wrzucać. Teraz już wiem co trzeba zrobić ;)

 

A tak btw. jak to jest z olejem w skrzyni biegów manualnej w Asterkach- trzeba zmieniać czy nie. Ja Asterke mam 11lat od nowości przebieg 139tyś i nigdy nie było to robione ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

okresowej wymiany oleju w skrzyni nie wykonuje się, jedyną czynnością jest kontrolowanie poziomu tego oleju. olej wymienia się tylko przy okazji rozbierania skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności