Skocz do zawartości

Drgania/przeskoki na kierownicy..


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.. wiem ze jest kilka tematów podobnych ale w wiekszosci które widzialem drgania na kierownicy dotyczą prędkosci 100+ km/h.. w moim przypadku jest tak ze po pierwsze auto sciąga na prawą stronę.. a po drugie przy delikatnym skręcaniu kierownicą i gównie przy jej wyprostowywaniu czuć na kierownicy lekkie drgania/przeskoki.. efekt ten nabardziej widoczny jest przy prędkościach 40-70 km/h.. i mam wrazenie tez ze gdy auto sie juz rogrzeje porządnie czyli tak po 10-20 km efekt ten lekko się zmniejsza.. nie wiem co moze byc przyczyną.. opony fakt ze troche stare.. ale byly niedawno wywazane i bylo ok.. końcówki drążków były wymieniane jakies 20-25kkm temu.. dodam ze efekt ten nie ma nic wspólnego z hamowaniem.. a po za tym moja astra II ma przejechane 70kkm..

oprócz wspomnianych końcówek drążków nic jeszcze nie bylo wymianiane w zawieszeniu.. wiec podejzewam ze bedzie to wina zużycia jakiejs czesci.. tylko pytanie gdzie szukać..

dodam jeszcze na koniec ze kiedys miałem problem z wyciekiem z przekladni kierowniczej i poruszalem ten temat na forum tez.. ale sprawa sie uspokoiła i od grubo ponad roku jak nie wiecej nie ma ani kropli wycieku.. plynu tez nie ubywa w zasadzie wiec chyba nie jest to wina przekladni..

jeśli ktoś ma jakies sugestie gdzie szukać przyczyny to prosze o informacje.. dzieki..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wo-mokotow
Wojtek1987, ja bym podjechal na stacje diagnostyczna i sprawdzil zawieszenie na szarpakach . piszesz o wycieku byl , ale czy uzupelniles plyn ktory wyciekl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak płyn byl odrazu uzupełniany jak tylko ubyło choć troche... i tak jak pisze od dawna juz z tym spokój jest i zbiorniczek zawsze pełny..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość zoltarsm

Mam to samo i też żadnych luzów. Powiedziano mi, że tak pracuje wspomaganie elektro-hydrauliczne. Przestałem zwracać uwagę i już. Jak coś ma walnąć to wcześniej, czy później będzie widoczne.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Mam podobny problem w Astrze h 1.6 jak wjadę w jakieś kolejny wydaje mi się że autko jedzie gdzie chce i strasznie szarpie w jeżdzie po dziurach na kole kierownicy , tak wlasnie ma działać to wspomaganie hydrauliczno - elektryczne ?? jezdziłem wieloma markami ale tu jakoś nie mogę sie przyzwyczajić do tego . :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje auto zachowuje się tak na koleinach, to na pewno nie jest to normalne.

Jeśli chodzi o wspomaganie elektro-hydrauliczne, ja nie powiedziałem, że tak powinno zachowywać się na dziurach, o których z resztą nie było mowy w żadnej wypowiedzi.

Proponuję czytać ze zrozumieniem.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w Astrze h 1.6 jak wjadę w jakieś kolejny wydaje mi się że autko jedzie gdzie chce i strasznie szarpie w jeżdzie po dziurach na kole kierownicy , tak wlasnie ma działać

szukałbym przyczyny w luzach-końcówki drążków,sworznie itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Końcówki wymieniłem ,łącznki stabilizatora też ,geometria kól też a może to wina maglownicy :?:?? sam nie wiem bo wcześniej nie miałem Opla a tu jest inne wspomaganie .Mam takie uczucie że wjeżdzając na jakaś nierówność uderzenie przechodzi na koło kierownicy powodując lekki ruch w lewo albo w prawo .Byłem u mechanika który jechał tym autkiem i ma takiego samego Opla i stwierdził że te typy tak mają przy wspomaganiu hydrauliczno -elektrycznym .Może ktoś podobnie miał i coś poradzi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności