Skocz do zawartości

Nietypowe kody bledow


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Korzystajac z okazji pierwszego postu chcialbym przywitac wszystkich bywalcow tego forum :wesoly:

 

Jakis czas temu moja Corsa zaczela miec problemy z zaworem EGR. Zostal on przeczyszczony u mechanika, ktory przy okazji stwierdzil ze wtryskiwacz delikatnie sie blokuje i dobrze by bylo przeczyscic go za wczasu (nim zacznie sprawiac problemy) odpowiednim srodkiem. Polecil plyn do ukladow wtryskowych firmy STP. Auto po powrocie z warsztatu spisywalo sie bez zarzutu, az postanowilem zastosowac ten specyfik. Zatankowalem Corse pod korek, kupilem specyfik i wlalem calosc do baku. Niestety po przejechaniu kilkunastu kilometrow zapalila sie kontrolka Check Engine i tak zapala sie do dzisiaj, natomiast auto chodzi "normalnie".

 

To tak slowem wstepu i przyblizenia problemu.

Wkurza mnie ta kontrolka, mimo ze auto chodzi dobrze, zwlaszcza ze jak cos innego zacznie sie dziac z silnikiem to nie bede o tym nawet wiedzial.

Przesledzilem watki o kodach bledow, problemach z EGR i postanowilem sam zdiagnozowac problem (mam zlacze 16stykowe, jesli ma to jakies znaczenie).

 

Nie wiem jak, ale u mnie doliczylem sie liczby 14cie jako kodu rozpoczynajacego samodiagnostyke oraz 10ciu blyskow przy podawaniu liczby dziesiednej kodu i 5ciu przy liczbie jednostkowej. Nie znalazlem w zadnej tabeli kodu 105 dla Corsy, a tym bardziej zadna procedura nie wspomina o kodzie 14 jako inicjujacym odczyt.

Czy ktos z Was spotkal sie z czyms takim?

 

P.s.: Kontrolka nie swieci sie od razu po odpaleniu silnika tylko zapala sie dopiero po jakims czasie (tym dluzszy im zimniejszy silnik. Rano dopiero po przejechaniu kilku kilometrow, a przy cieplym silniku po kilka chwilach).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze 16-stykowe – czynne

UWAGA! Do odczytu kodów 4 cyfrowych potrzebny jest czytnik kodów „P”. W starczych modelach można odczytać kody 2 cyfrowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ok, czyli nic mi po tym zczytywaniu. Dzieki za info :shock:

A domysla sie ktos co moze byc przyczyna? Jakies doswiadczenia z tego typu srodkami czyszczacymi uklad wtryskowy...? W sumie od tego sie zaczelo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Do odczytu kodów 4 cyfrowych

potrzebny jest czytnik kodów nie zawsze

jak dla mnie to wywala 1405 Uszkodzenie zaworu EGR

 

kody 4 cyfrowe sczytuje się tak samo jak 2 cyfrowe, tylko wybłyskana liczba 10=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem podobny problem z kontrolką check, która zaczynała świecić po przejechaniu paru kilometrów. Auto chodziło również jak najbardziej normalnie. Problemem był zawór ERG. Po wyczyszczeniu problem jednak znikł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności