Skocz do zawartości

światła cofania nie świecą, żarówki są okej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widziałem jakoś przypadkiem nie dawno tutaj taki temat*, w którym ktoś o tym wspominał, ale teraz nie moge do niego dotrzeć, więc założę osobny

 

 

sprawdzałem żarówki światła cofania P21W , wymieniłem kierunkowskazem, i w kierunkowskazie działa, więc żarówka chyba okej, co jeszcze może być przyczyną nie świecenia obu świateł cofania? jakiś czujnik przy skrzyni biegów? (jeśli tak, jak to samemu naprawić, ew. jaki koszt takiej korekcji u mechanika?) czy może to jest coś z kablami?

 

 

*(z góry przepraszam moderatorów, w tamtym wątku kwestia czujnika wstecznego światła była wspomniana tylko przy okazji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc czujnik w skrzyni biegow. mozna wymienic samemu wystarczy dluga nasadka badz klucz , ale nie pamietam juz jaki. koszt czujnika to okolo 20 zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, dzięki, bezpicznik sprawdze, ale wedlug specyfikacji jeden bezpiecznik odpowiada zarowno za swiatla cofania, jak i chyba centralny zamek i cos tam jeszcze, a u mnie centralny zamek dziala, wiec wnioskuje ze skoro jedna rzecz obslugiwana przez ten bezpiecznik dziala, to i inne powinny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem żeby sprawdzić czy to czujnik

akurat jak w corsie jest podłączony nie wiem ale przypuszczam że też ma dwa przewody

zsuń je z czujnika i złącz na chwilę to będziesz wiedział czy to czujnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problem bo zima, brudno, bloto, a ja teraz od poniedzialku do piatku auto "garazuje" na chodniku to nie chce mi sie wybebeszac, ale okej, zamowilem juz na allegro czujnik nowy na zapas, bo to koszt 10zł , a posprawdzam sobie w weekend na spokojnie, myslalem ze ten czujnik jest jakos glebiej w bebechach auta zaszyty, dzieki wielkie za rady, to forum jak zwykle jest bardzo pomocne :shock:

 

PS. jakby sie moderatorom chcialo, mozna te wszystkie wątki w jeden połączyc w sumie ;)

 

[ Dodano: Nie Lut 08, 2009 01:34 ]

hmm no wstyd sie przyznac ale kompletnie nie potrafie zlokalizowac tego czujnika biegui wstecznego, mam patrzec od spodu auta gdzies na skrzynie biegow? czy mozna to znalezc patrzac z góry, po otwarciu maski? mam silnik X12XE a auto z klimatyzacją, wiec chyba mam troche wiecej kabli i rurek niz w innych modelach bez klimy, stad ciezko mi tam w srodku cos wypatrzec, co by przypominalo jakis czujnik przy skrzyni biegow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności