Skocz do zawartości

Pytanko o wydech/katalizator


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, jak wiadomo mam Asterkę z silnikiem c14nz hatchback

 

Chodzi o to, że w ostatnim czasie uszkodził mi się wydech końcowy (zupełnie go zdjąłem)... myślałem, że auto będzie ostro hałasować, a tymczasem chodzi jak by miał delikatny sportowy wydech... taki pomruk (zupełnie do zniesienia) i się troche zdziwiłem

 

niedługo będę zakładał nowy wydech, ale znajomy mi powiedział, że skoro ona nie hałasuje mocno to mogę mieć katalizator zapchany... bo powinna głośno dawać...

 

co myślicie? jak faktycznie, to co da sie z tym katem zrobić? wytłuc go czy rure wstawić ? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj po pierwsze jesli zdejmiesz kata to nie przejdziesz przegladu ,uwala cie no chyba ze puscisz oczko do goscia.Druga sprawa a wlasciwie pierwsza to masz go juz zajechanego bo po sciagnieciu tlumika konncowego powinien prawie chodzic jak traktor.Na twoim miejscu zdjalbym katai wybil wszystkoco w srodku,bedziesz mial spokoj przeglad przejdziesz bo sie nie moze przyczepic ze zdemontowanyi autko zrobi sie sprytniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja wymieniałem ostatnio wydech łącznie z katem i wstawiłem zaminnik bosala za 150pln. Stary ożeniłem i wyszedłem na zero za katalizator. Wypróżniona puszka po katalizatorze często daje głośny rezonans, niektórzy w tą puszke wstawiją rurke, żeby uniknąć tego buczenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
niektórzy w tą puszke wstawiją rurke, żeby uniknąć tego buczenia
no właśnie wyjąć kata wyciąć z góry blachę, wybebeszyć go wspawać rurkę i zaspawać wycięty otwór a środek z katalizatora sprzedać :D po tej operacji powinno Ci jeszcze starczyć na nowy tłumik końcowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wydłubałem zawartość katalizatora gdyz był totalnie zapchany i teraz mam jedynie sama puszkę, troche dziwnie silnik mruczy, ale jest zwinniejszy oraz mniej spala benzynki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
no właśnie wyjąć kata wyciąć z góry blachę, wybebeszyć go wspawać rurkę i zaspawać wycięty otwór a środek z katalizatora sprzedać :roll: po tej operacji powinno Ci jeszcze starczyć na nowy tłumik końcowy

 

Joszi to jest jakiś wkład skoro to da się wyjąć?

 

a co tam wogóle w środku jest? i jak to wybić? pewnie takie kanaliki...

 

Z tlumikiem bede jechal do zakladu beda robic srodkowy i koncowy, to moze zagadam o ten katalizator? Ile moga wziac? W ostatecznosci sam u siebie na kanale przerobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w kacie jest wkład ceramiczny w postaci takich właśnie drobniutkich kanalików. Przebić to, to nie taka prosta sprawa jakby się wydawało. Widziałem, jak mechanik wyjął kata i go rozciął, a potem wydłubał, wstawił rurkę i zespawał, jak pisał JOszi,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze szoszon1983, ,grona strone ta co idzie do podlagi rozcinaja mechanicy i wyciaagaja kata ktory sklada sie z mnostwa otworkow jak plasterek miodu i wspawoja w srodek rurkenastepnie gore łataja i gotowe ale jest małe "ale" bo to co oni wyciagna z kata radze wam zabrac i oddac samemu na złom gdyz jest tam platyna i jest to cholernie drogie na złomie i mozna dostac za to pare zlotowek.Jak oddawałem od fiesty ojczulka to dostalem za to 50 zika :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Można się dogadać z mechanikiem. Ja za wymiane całego praktycznie wydechu (2 tłumiki, katalizetor), wymiane klocków, tarcz, bębnów i szczęk, do tego zaległe pare pln'ów za spawanie starego wydechu, zostawiłem stary kat i na farta dałęm na :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności