Skocz do zawartości

Astra II - predkosciomierz nie działa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam !

 

Co moze byc powodem tego ze predkosciomierz no i co za tym idzie licznik kilometrow (mil) dziala co drugie zapalenie samochodu. Dokladnie jest tak ze za pierwszym razem nie dziala, a zgaszenie go i ponowne zapalenie powoduje to ze licznik zaczyna dzialac.

Ktos sugerowal moze byc to sprawa zwiazana z ABS .Czy to moze byc brawda ? Dodam tylko ze kontrolka od abs gasnie zaraz po przekreceniu stacyjki.

 

Pozdrawiam i Wesolych Swiat

 

c.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witam wszystkich.

Wystąpiło w mojej astrze coś ciekawego, a mianowicie:

Jechałem ze strałą prędkością po autostradzie (120 km/h) i najpierw zaczeła mi wariować wskazówka prędkości, tzn, spadała do 20, 40 i wracała na 120, aż w końcu spadła na 0. W tym samym momencie zapaliła mi sie kontrolka od ABSu.....no cóż zepsuło sie coś pomyślałem, ale nie ujechałem 2 km i zaświeciła mi się kontrolka silnika (fajnie pomyślałem czekając na inne lampki), ale na szczęście już żadna (prócz rezerwy) sie nie zapaliła. Lampka silnika zgasła przy ponownym uruchomieniu silnika, ale od tego czasu jak zaczynam troche hulać to zaswieca sie.

 

I teraz moje pytania:

 

Kto wie gdzie jest czujnik od prędkościomierza (bo linki to tu chyba nie ma)

Czy jest on powiązany z ABSem czy to zbieg okoliczności?

Czy przez takie informacje komputer może zaświecić kontrolke silnika?

 

dodam że u mnie styki są ok bo dziś rozkręcałem oba przednie koła i testowałem czujniki na 3-ciej piaście, którą wymieniałem 5 m-cy temu bo buczało łożysko....w tedy prędkościomierz działał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie gdzie jest czujnik od prędkościomierza (bo linki to tu chyba nie ma)

w lewym przednim kole

Czy jest on powiązany z ABSem

tak

Czy przez takie informacje komputer może zaświecić kontrolke silnika?

tak,zapewne błąd nr 24 w silnikach benzynowych

Najpierw wyczysc styki przy złączce,a jak to nie pomoże to prwdopodobnie czujnik do wymiany,ale że jest razem z piastą wiec trochę kosztuje niestety http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tyle tylko że ja akurat lewą piaste wymieniałem na nówkę...... a jak podłączam tę staró, która jak wcześniej pisałem też działała tylko mi łożysko buczało, to nadal ani licznik niedziała ( nie mówie o wskazówce,ale nakręciłem sie nią tyle że powinien kilometr przeskoczyć a nie przeskoczył nawet o 100m... no i kontrolka nie gaśnie ABSu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko dokładnie tak jak na pisał zibi, u mnie wyskakuje błąd (a mam to samo-palący się abs i wriowanie prędkościomierza) 0500 Czujnik prędkości własnej pojazdu tylko ja śmigam na benzynie, chcąc mieć absolutną pewnośc co jest nie tak musisz podłączyć się pod Techa,skoro piasta wymieniana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedys zrobił krótkie zwarcie w złączce od czujnika i predkościomierz zaczął dzialac.

Czy tak zrobisz?Nie potwierdzam i nie zaprzeczam tej metodzie,ale moze jakies wzbudzenie nastąpiło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności