Skocz do zawartości

Problem ze sprzeglem astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie,

 

jestem tu nowy, wiec z góry przepraszam, jeżeli opis bedzie nieprecyzyjny, albo jest w złym dziale :wesoly:

 

mam dwa pytanka dotyczące sprzęgła (i linki) do astry F (1999) benzyna 1.6 8v, ale najperw co ją boli:

 

Od 2 tygodni mam problem z wrzucaniem biegow - skrzynia nie zgrzyta, tylko wyglada to tak jakby ktos trzymal za lewarek. Biegi czasami wchodza ze sporym oporem, a czasami jak w masło (jakby problem nie istniał). Problem dotyczy głównie 1,2, czasami 3, ale w duzo mniejszym stopniu. Na postoju czasami tez wsteczny zazgrzytal przy probie wrzucenia, ale to dosc rzadko (samochod sie nie toczyl). Dodam, ze przy wylaczonym silniku problem nie istnieje. Mechnik mi to zdiagnozował jako problem z dociskiem (przegladalem inne tematy na forum i na moje oko może mieć rację, z tego co wyczytalem). Podciągneliśmy troche linkę i pomogło (co prawda pedał nieco się podniósł, ale problem z biegami zniknął) .... na 5 dni - linka mi właśnie odmówiła posłuszeństwa. Miała prawo bo niedługo mi stuknie 200 000. Dodam, że sprzęgło jest w tym samochodzie nie zmieniane (linki też) więc chyba miała prawo. Co do pytania:

 

1) myśle, żeby założyć nową linkę i pojeździć tak zanim nie skombinuje nowego sprzęgła - myślicie, że da rade kilka tygodni? Czy linka mi znowu strzeli po tygodniu? Może ktoś w temacie podać mi numer części tej linki, bo chyba to kupię w necie, żeby było taniej?

 

2) czy to rzeczywiście problem docisku? Inny mechanik podpowiadał, że może problem poduchy, ale nie wiem jak ja obejrzeć bo nie mam warunków za bardzo (tzn. ani garażu ani kanału - nic...)

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie,

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer części tej linki, bo chyba to kupię w necie,

... obadasz żeby pasowała do Twojego modelu i będzie...wymienisz sam jeśli sie postarasz...

może problem poduchy

... z grubsza mogłoby być - skrzywiony zespół napędowy może dawać takie objawy... ale jeśli nie, to oczywiście docisk + tarcza... po prostu wygląda jakby nie wysprzęglało... dlatego jest trudno wbić bieg... podobnie jest gdy się człowiek śpieszy i nie wciska dokładnie pedału do podłogi.... Pozdro.... :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieki za podpowiedz

 

... obadasz żeby pasowała do Twojego modelu i będzie...wymienisz sam jeśli sie postarasz...

 

linke juz skombinowalem, za kilka dni pewnie dojdzie to ja wymienie i mam nadzieje, ze posmiga dluzej niz tydzien :wino:

 

może problem poduchy

... z grubsza mogłoby być - skrzywiony zespół napędowy może dawać takie objawy... ale jeśli nie, to oczywiście docisk + tarcza... po prostu wygląda jakby nie wysprzęglało... dlatego jest trudno wbić bieg... podobnie jest gdy się człowiek śpieszy i nie wciska dokładnie pedału do podłogi.... Pozdro.... :wesoly:
ale chyba jak by to byla poducha, to biegi by tez nie wchodzily na wylaczonym silniku? A u mnie bez silnika smiga wszystko pieknie, problem sie pojawia jak odpale.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze posmiga dluzej niz tydzien :wino:

... pewnie tyle co ta stara :wino::wino:

problem sie pojawia jak odpale.

... wszystko wskazuje jednak na sprzęgło... Pozdro... :wesoly:

 

Jak opanujesz to sie pochwal...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam ponownie,

 

linka podmieniona. Stara linka była podrdzewiała, to miała prawo puścić. Samochód postał tydzień i sprzegło chodziło idealnie po wymianie linki (bez podciągania). Niestety dzisiaj znowu zaczyna powolutku haczyć. Trzeba będzie podciągnąć pewnie odrobinke i zobaczymy co dalej. Myśłałem przez moment, że mi sie upiecze po wymianie samej linki, ale chyba nie tym razem :twisted:

 

Na razie bede obserwowac i zaopatrze sie w komplecik sprzęgłowy w najbliższym czasie chyba.

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności