Skocz do zawartości

wymiana tarcz i klocków hamulcowych


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

myśle że tak pod warunkiem że nie są sportowe bo szkoda kasy do cywilnej fury takie bajery , sportowy zestaw daje lepsze efekty przy wyższych temperaturach tarcz i klocków, czyli jak zagrzejesz je bardzo mocno to będą tak samo hamować lub niewiele gorzej, chyba że na prawdę szybko jeździsz po mieście i często hamujesz to może wtedy pozdrawaim :wesoly:

 

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 15:18 ]

ja kupiłem orginały ATE i śmigam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Podpinam się do tematu. Wie ktoś może z Was jakie klocki szły na fabryczny montaż w przypadku Zafiry B (1.;)

Podobno właśnie TRW. Mam rację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie powiem dokładnie co tam było ale ja ostatnio na tył zakładałem TRW( bo mi ręczny się zesrał a klocki razem z nim :) ) jeżdżę na nich już 3 tyś i nie widze różnic. Jeśli nawet nie były one oryginalnie montowane to ja tę firmę POLECAM. Miałem je w poprzednim aucie 2 komplety i zawsze były super ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lorry dzięki za odpowiedź. Pewnie stare fabryczne klocki poszły w kosz? Bo tak to może by się dało z nich coś odczytać. Ostatecznie chyba podjadę do marimexu i się po prostu zapytam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Podepnę się do tematu bo przyszedł czas wymiany klocków a także tarczę wymienię od razu. przeglądając Allegro natrafiłem na ciekawą propozycję oto link:

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=585231784

 

Zastanawiam się nad tarczami nacinanymi i nawiercanymi, czy ktoś ma takie tarcze? Czy jest sens zakładania takich tarcz droga hamowania skraca się, jest korzystna różnica w osiągach hamulców, trwałość hamulców nie zmienia się? Czy dać sobie spokój i założyć normalne tarcze.

Jednocześnie co mnie kręci w tych nacinanych tarczach to ich wygląd, mam alufelgi i takie tarcze ładnie prezentują się. Proszę o opinię czy warto. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do nacinanych tego typu to raczej osobiście odradzam. Wg mnie lepiej zainwestować trochę więcej powiedzmy w nacinane brembo maxy jakie jeżdżą w moim drugim aucie (ciut mocniejszym od zośki :beer:).

Jeżeli chodzi o trwałość to oczywiste jest to że nacinane tarcze szybciej kończą klocki bo je tak jakby ścinają. W tych brembo maxach zauważyłem jeszcze jedną rzecz oprócz faktycznie lepszego hamowania na ciepłych to przy ostrzejszym depnięciu tarcze delikatnie wyją ale to ponoć norma przy głębiej nacinanych. Z brembo max jeżdżą klocki ate. I tu moja uwaga wcześniej z tymi tarczami miałem klocki ferodo premium i piszczały jak jasna cholera. Naturalnie prawidłowo je traktowałem dałem im ponad 400km na ułożenie się itd itp jednak one dalej nie przestawały piszczeć... Może trafiłem na kiepski sort a może ferodo nie są aż takie fajne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja ostatnio zainwestowałem w tarcze ATE Power disc + klocki.

W porównaniu z poprzednimi hamowanie o ok 50% lepsze, zrobiłem co prawda 200 km i jak na razie jestem zadowolony. Ponadto słyszałem wiele negatywnych opinii o Brembo( często się wyginają, ponoć).

Ja stawiałbym na ATE na przód i ewentualnie ATM na tył(polski produkt).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności