Skocz do zawartości

Hamulce


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

wczoraj zjezdzajac z dosc stromej górki pedal hamulca nagle zapadl sie do ziemi, pozniej jadac to zeby zahamowac to musialem dociskac pedal do samej podlogi aby hamowalo i robil to ledwie co. Sprawdzilem poziom plynu hamulcowego i bylo z tym kiepsko :wino: duzo ponad min, co moze byc tego przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

ewentualnie może przewód hamulcowy gdzieś stracił szczelność. Ja miałem podobnie w vectrze A okładziny w bębnach w tylnym kole mi zerwało i do tego przewód pękł, stało się to przed skrzyżowaniem na czerwonym świetle, miałem super szczęście bo minąłem stojące na skrzyżowaniu auta, nic nie przecinało krzyżówki, o mało co nie zdjąłem z przejścia dla pieszych kobiety z małym dzieckiem w wózku :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

popatrz po kołach czy nigdzie nie ma wycieku płynu, później zajrzyj do klocków z przodu a następnie do bębnów z tyłu i coś powinieneś znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawial przewod paliwowy. mogl zkrachciec i gdziec pekl...

 

sam mialem podobnie... na szczescie zapalila sie lampka i kolega sie zasmial ze hamulcow nie mamy a ja mowie to patrz... pedal w podloge i zero reakcji... dobrze ze to bylo na dluzszej prostej a nie np na skrzyzowaniu albo zakrecie...

 

z tym nie ma zartow. sprawdz to co ci koledzy wczesniej pisali. ale ja zaczalbym wlasnie od tych przewodow.

 

jest jeszcze jedna mozliwosc. raczej malo prawdopodobna ale jest. sprawdz tez czy serwo od hamulcow sie nie rozszczelnilo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

chyba to jest przewod, bo jak spojrzalem pod samochod to na wysokosci prawych pod koniec drzwi to byla kaluza, a nad nia taki postrzepiony przewod dosyc cienki, czy to moze byc tylko to?

i czy ktos moze orientuje sie ile taki przewod moze kosztowac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

chyba to jest przewod, bo jak spojrzalem pod samochod to na wysokosci prawych pod koniec drzwi to byla kaluza, a nad nia taki postrzepiony przewod dosyc cienki, czy to moze byc tylko to?

i czy ktos moze orientuje sie ile taki przewod moze kosztowac?

przewód drogi nie jest. Po wymianie można od razu wymienić płyn hamulcowy, też koszt niewielki, odpowietrzyć układ i powinno śmigać.

 

Jeżeli zalało Ci tarcze/zaciski płynem, odtłuść je benzyną ekstrakcyjną. jeżeli zalało okładziny klocka, to wyjmij, wyczyść dobrze benzyną, bo nasmarowane hamulce nie będą skuteczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a skomplikowana jest taka wymiana tych przewodow?

i jak mozna to wpisac w google aby zorientowac sie tak mniej wiecej w cenach tych przewodow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności