Skocz do zawartości

Hamulce


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

a skomplikowana jest taka wymiana tych przewodow?

i jak mozna to wpisac w google aby zorientowac sie tak mniej wiecej w cenach tych przewodow

PIERWSZY Z BRZEGU

 

wpisałem "przewód hamulcowy opel". Widziałem kpl za 25 zł, ale lepiej kupić coś dobrego, niż przelecieć przez skrzyżowanie pod kamaza.

 

Wymiana - łatwa, trochę problemu może stworzyć odpowietrzenie układu. potrzebne dwie osoby, jedna pompuje pedałem, później wciska na maksa, a druga osoba od spodu odkręca odpowietrznik. w tym momencie pedał idzie w podłogę. powtarzasz czynność ze 2, 3 razy lub do skutku, tzn do momentu kiedy pedał nie będzie się zapadał. cyngwajs do odpowietrzenia znajdziesz przy okazji wymiany przewodów na wewnętrznej stronie zacisku.

Trochę zabawy, u mechanika z wymianą płynu skasować mogą z 50 zł.

 

zaczynasz od kół najdalszych od pompy, tzn prawy tył, lewy tył, prawy przód, lewy przód.

Pamiętaj o kontroli poziomu płynu po zabiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Ważne! Do lewego i prawego koła przewody gumowe są inne!

Przy odpowietrzaniu dobrze zaopatrzyć się w rurkę gumową średnicy wewnętrznej 5-6mm, wciskasz ją wtedy na odpowietrznik i będziesz przez to widział kiedy zmienia się kolor płynu hamulcowego (stary płyn będzie ciemny) oraz kiedy przestaną lecieć bąbelki.

Dobrze jest odpowietrzyć układ ponownie po paru dniach. Osobiście spotkałem się z przypadkiem, że po drodze ze sklepu do auta płyn tak się wstrząsł, że było w nim pełno bąbelków powietrza i początkowe odpowietrzenie było nieskuteczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cene ktora podalem tyczy sie tego przewodu miedzianego. odpowietrzanie nie jest takie trudne ale ktos musi ci w tym pomoc ;( dasz rade :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a skad mam wiedziec czy jest to przewod gumowy czy miedziany itp?

bylem w sklepie ale nie wiele sie dowiedzialem ;(

 

na tym zdjeciu na czerwono jest pokazane gdzie mniej wiecej jest to przerwane, wie ktos moze jaki to odcinek moze byc? bo w sklepie mi powiedzial ze tych przewodow jest 12 i nie wie o ktory mi chodzi

 

obrazek usunąłem zgodnie z 4um.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękła Ci najdłuższa rurka miedziana. U mnie w kombi jej długość to jakieś 4 metry. Kupując nową rurke zwróć uwage na to jakie są końcówki, bo z tego co wiem z własnego doświadczenia pompy hamulcowe starsze i nowsze miały różne średnice gwintów na końcówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt ok 50zl. jest to rurka miedziana do hamulcow. mi do toyoty corolli 89r starczyla 3m. jak w kedecie to nie wiem. wymienisz sam bez problemu. preferowany kanal do tego ale i bez niego da rade http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w sklepie powiedzial ze jest to 4,5 m; koszt 54,80 zl i mam kupione,

jest tylko jeden problem :drunk: nie chce puścić sruba od tego przewodu przy tylnym kole :drunk: moze ktos cos doradzic na ten problem? :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności