Skocz do zawartości

Omega B 2,2Dti z 2000r zgasła po 2minutach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich mam problem z silnikiem posiadam Omege B 2,2Dti z 2000r i pewnego razu po powrocie z trasy zgasilem autko i po jakiś 20min ponownie odpaliłem lecz po 2min nagle zgaslo i od tamtej pory nie moge go odpalic. Niestety nie wiem co moze być tego przyczyną ponieważ nie było wczesniejszych oznak złej pracy silnika moze poza tym ze miałem problem podczas odpalania po nocy gdy bylo na minusie lecz gdy byl ciepły to było wszystko było ok. Nie wie ktoś co może być tego przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zgasł i co? nie świwieci check przypadkiem lub mruga jak paliwo czy podaje?

Jak zgasl tak od tamtej pory nieda sie go odpalic, rozrusznik kreci ale silnik wogole nie łapie. A chcek swieci sie przez chwile po przekreceniu zaplonu i gasnie normalnie. Moze byc przyczyna zasyfiony filtr paliwa poniewaz auto posiadam od 2 lat i jeszcze nie wymienialem go a i niewiem kiedy wymienial go poprzedni wlasciciel?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

No sam bym od tego zaczął tym bardziej źe jesteśmy w polsce kraju różnej maści paliw!

wymieniłem filtr i był bardzo zasyfiony lecz dalej nie chce odpalic a na dodatek po wymianie sie zapalił check. Dzwinilem do warsztatu i tam mi facet na wstępie powiedzial ze to może być pompa wtryskowa:( A czytałem na różnych forach i jak pompa kończy zywot to są pewne oznaki tego np. wachlowanie obrotów a u mnie nic takiego nie było a ty jak sądzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć. Powiem moją historię. też mi gasł, ale jest wiele przyczyn nie koniecznie pompa. Mi dwa razy się zapowietrzył a powodem był właśnie filtr. bo po wymianie chodzi jak nowy. może być też zawór zwrotny albo trójniki na przewodach tych co idą od pompy.

 

Po wymianie filtra powinieneś go odpowietrzyć. Ale samemu raczej nie.

 

A jak nie da efektu to na Techa go i zobaczyć co pokarze. Pozdrawiam

 

Acha. I tymi silnikami nie powinno się jeździć na rezerwie. ja nie schodzę po niżej 20l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Spirit22a, witam uporałes sie z tym silnikiem?

tak poprzednia przyczyna był komputer i elektronika pompy wtryskowej ktore zakonczyly swoj zywot. A aktulana borykam sie z problemem taki iz ze slinik strasznie cieżko pali i traci moc to znaczy gdy dodam gazu to obrotomierz blkuje sie na ok 2 tysiacach obrotow i nie idzie dale a auto nie ma wogule mocy u strasznie kopci. bylem na diagnostyce to powiedzieli mi ze to przestawiony zaplon ale dla pewnosci pojechalem do do innego diagnosty bo po pewnym czasie wysiadly mi wskazniki a dokladnie obrotomierz i predkosciomierz. Na drugiej diagnostyce wykazalo ze mam zepsuty czujnik polozenia walu dlatego liczniki nie dzialaja. Popsut czujnik moze byc przyczyna spadku mocy i zlej pracy silnika oraz blokowania sie obrotow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czujnik polozenia walu tlumaczy wszystko .Mam busa w ktorym przy uszkodzonym czujniku pol.walu kopcil mi jak krematorium - na bialo i zarl 15l na 100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności