Skocz do zawartości

Jak to ma się z temperaturą i ssaniem.


Gość xMASLAKx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xMASLAKx

Witam mam pytanko.

Jak to ma się z temperaturą w kadziach? Jakie przedziały to jakie temp?

Od pierwszej do drugiej, od drugiej do trzeciej itd.? Czerona przedziałka to wiadomo. Powiedzcie mi, a ssanie? Czy ono wyłącza się z jakąś temperaturą? Czy po jakimś czasie? Mam instalację gazową 1generacji.

I teraz robię tak. Odpalam silnik na beni grzeje go do końca pierwszej przedziałki (za to takie bardziej szare pole) i przełączam dopiero na gaz. Wcześniej robiłem tak, że odpalałem silnik odrazu na gazie (i teraz myślę, że to chyba było bardzo złe bo gaz powinienem włączać chyba przy odpowiedniej temperaturze?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

Wcześniej robiłem tak, że odpalałem silnik odrazu na gazie (i teraz myślę, że to chyba było bardzo złe bo gaz powinienem włączać chyba przy odpowiedniej temperaturze?)

zgodnie z zaleceniami producentów instalacji gazowych i w trosce o parownik powinno się zapalać na benzynie i po osiągnięciu odpowiedniej temperatury przełączać na gaz (chodzi o to żeby nie uszkodzić membrany w parowniku) ja u siebie w lecie odpalam od razu na gazie teraz jak jest zimno to muszę trochę pojechać na benzynie żebym mógł go przełączyć na gaz bo inaczej nie chce silnik pracować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

o ile mi wiadomo aby mógł pracować na gazie odpowiednio temperatura płynu chłodniczego powinna osiągnąć minimum 23 stopnie, ja zwykle przełączam na gaz jak mi się ssanie wyłączy chociaż wskazówka jest wtedy jeszcze jest w niebieskim polu. Kiedy włacze gaz za szybko samochodem trzęsię i gaśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Mi temperaturę trzyma na środkowej kresce, w lato troszkę za, w zimę jak się dobrze nagrzeje to minimalnie przed.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Dołączona grafika

 

Ja mam dokładnie taki licznik. Teraz przerzucam na gaz gdy auto mi się nagrzeje do momentu, który jest zaznaczony białą kreską (tą taką dorysowywaną nie wskazówką). Zajmuje mu to jakieś 8-10min. Jak to u was jest?

 

Ssanie? Jak wyczuć kiedy wyłącza się ssanie? Ja np mam tak w aucie gdy je odpalam że przez chwile auto chodzi na wyższych obrotach i tak powoli one spadają i dochodzi do takich obrotów jak na luzie. Wszystko podaje na wskazaniach mojego słuchu bo obrotomierza niestety nie mam.

 

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 14:56 ]

Nie chcąc zakładać już nowego tematu jeszcze pytanie adekwatne liczników i zegarów mam. Mianowicie posiadam obecnie taki licznik jaki wyżej pokazałem, a chciał bym go wymienić na taki z obrotomierzem. O taki http://moto.allegro.pl/item551958820_licznik_z_obrotomierzem_opel_kadett.html. Czy wystarczy zwykłe wyciągnięcie tamtego i podpięcie tego? Czy trzeba dorabiać jakieś kable przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności