Skocz do zawartości

Panowe Problem!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! Zacznę od tego że od jakiegoś miesiąca moja Omega Mv6 3.0 97r. postanowiła być bardziej łakoma na paliwo. Kilka razy zapalił mi się czek silnika ale po chwili gasł. Od dwóch dni po rozgrzaniu silnika czek się zapala i9 nie gaśnie- dzieje się to tylko wtedy gdy silnik osiągnie już normalną temperaturę pracy. Dziś sczytałem błędy i oczom nie wierze:(

Oto lista błędów:

135 Lampka ostrzegawcza samo diagnostyki, niskie napięcie (Bosch Motronic)

19 Sygnał obrotomierza lub jego obwód (przerwany sygnał)

144 Napięcie w obwodzie sondy ?

98 Sonda lambda lub przerwa w jej obwodzie (Bosch Motronic, Simtec)

94 Czujnik hallotronowy lub jego obwód, wysokie napięcie (Bosch Motronic)

73 Przepływomierz powietrza lub jego obwód, niskie napięcie (Bosch Motronic, Simtec)

48 Napięcie akumulatora, niskie napięcie (Bosch Motronic, Simtec)

3 Sonda lambda lub jej obwód, brak zmian napięcia/rozwarty obwód

Sporo tego więc proszę o jakiekolwiek wskazówki. Patrząc na tą listę domyślam się że czeka mnie wymiana sondy co potwierdzało by spalanie, ale co jeszcze nie gra w mojej omedze. Dodam że 3 miesiące temu zakupiłem nowy akumulator Bosha 72ah to wskazówka do błędu 48:)

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety nie mam możliwości podłączenia omegi do kompa więc spiąłem ze sobą dwa piny( wg. instrukcji na forum ) i nagrałem na kamerkę jak zapalała się ikonka "czeka" silnika - i w domku na spokojnie spisałem wszystko na kartce..kody błędów sprawdzałem wg.instrukcji znalezionych na forum..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz czas sie bawic odłącz wtyczkę przepływomierza i wtedy zczytaj błedy.Albo znajdż drugi przepływomierz i podłącz i wtedy zczytaj błedy ja osobiście miałem przy walnietym przepływomierzu też kilkia błedów róznego rodzaju a potem znikły wszystkie ale tylu co u ciebie to jeszcze nie widziałem z jednym razem!

 

[ Dodano: Nie Lut 15, 2009 10:36 ]

W ogóle to jaki masz sterownik?Motronik czy simtec bo tu widzę dwa typy błedów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

witam mam calibre 2.0 8v i zajechalem w niej silnik i zalozylem teraz mocniejszy motor 2.5 v6 i mi nie dziala obrotomiez i licznik jak zrodic ze by to dzialalo??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności