Skocz do zawartości

Akumulator/Alternator


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Pisze ponieważ nie moge dosc co jest nie tak. Otóż po niemocy odpalenia auta (dodam ze temp był dodatnia i zdażyło mi sie to pierszy raz od paru m-cy) pojechałem sprawdziłem łądowanie i wyszło ze akumulator jest do wymiany. Kupiłem taki sam centry i wszystko byłoby oki gdyby nie dziwne "efekty".

Otóż na wolnych obrotach wyświetlacz(tam gdzie jest zegar, temp, data) migocze i to samo jest z światłami, po zwiększeniu obrotów miganie ustaje. Dodatkowo dodam że przy odpalonym silniku w momencie kiedy włączam światła obroty jakby zwalniają jakby dostawał jakieś obciązenie !.

 

Pozioł ładowania został sprawdzony przy zakupie akumulatora i wyszedł niby "idealnie"

 

Jestem załamany bo tyle kasy w akumuilator wywaliłęm i teraz nawet elektryka samochodowego ciezko mi jest znaleźć w Krakowie po 17.

 

Czy ktoś miał może podobną sytuację, wiecie co możę być przyczyną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prawdo podobnie nawet jak akumulator dobrze ładuje to w nim mogą być tulejki i szczotki wyrobione lub coś się z nimi dzieje i moim zdaniem to to jest przyczyną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Objawy wskazują że to wina regulatora napięcia.

Jeżeli to rzeczywiście regulator - jakie tak mniej więcej są koszty wymianay/naprawy ??

Albo ew. ile moge jeździc jeszcze na takim stanie by nie zepsuć całości ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to rzeczywiście regulator - jakie tak mniej więcej są koszty wymianay/naprawy ??

Albo ew. ile moge jeździc jeszcze na takim stanie by nie zepsuć całości ?

`

 

 

Regulator kosztuje kilkanaście PLN'ów. Wymiana nie jest bardzo skomplikowana. Lepiej nie jeździj w takim stanie bo możesz komputer spalić jak pójdzie za wysokie napięcie.

LINK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz regulator sprawdź napięcie na odpalonym samochodzie na różnych obrotach (od luzu do 4000-5000 tys.) na akumulatorze. Powinno być ok. 14.4V. Jeśli będzie się zmieniało to regulator do wymiany.

 

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 09:49 ]

Jeżeli to rzeczywiście regulator - jakie tak mniej więcej są Lepiej nie jeździj w takim stanie bo możesz komputer spalić jak pójdzie za wysokie napięcie.

 

akumulator też nie lubi za dużego napięcia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzis wydzwoniłem troche i wszyscy zgodnie stawiają na alternator/ regulator napięcia. Rano jade do elektryka wiec może uda sie ustalić i wymienić. Dzieki wszystkim za info.

 

[ Dodano: Sob Lut 14, 2009 14:11 ]

Okazało się iż to regulator napięcia - wymieniony i jest oki. Przy okazji okazało się iż alternator cały był zardzewiały i podobno trzeba było lekko szlifować.

Najważniejsze ze nie ma juz objawów migania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć,nie wiem czy na pewno,ale przeżyłem podobną sytuację i po zainstalowaniu nowego aku równiez zaczęły dziać się dziwne rzeczy do utraty wspomagania włącznie i cóz okazało się w alternatorze regulator napięcia i zespół diodowy,aku nie był do wymiany,ale 8 lat mogło w każdej chwili...wyjść bokiem,pozdrawiam,Waldi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak się zastanawiam czy niepotrzebnie kupiłem ten akumulator bo skoro to regulator napiecia szwankował - bo prawdopodobnie dlatego ten akumulator sie rozładował. Coz juz nie moge zwrócic wiec zamiast Boscha bedzie centra ale podobno nie jest to najgorsza firma.

 

cóz okazało się w alternatorze regulator napięcia i zespół diodowy,

A co to jest ten zespół diodowy ? Czy to jest jakos powiązane z regulatorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności