Skocz do zawartości

Naprawa zawieszenia tylnego


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Mam corse z 97 i wydaje mi sie ze tylne zawieszenie wymaga już wymiany, tylko nie wiem za co sie zabrać tzn. co powymieniać...niby nie tłucze, ale czuje że nie ma już dobrego tłumienia, oraz na wiekszych dziurkach cos popiskuje (co to może być). Byłbym wdzieczny jakby ktoś mi napisał w dużym skrócie co wymienic i ile mogłoby to kosztować (chodzi o przybliżóny koszt czesci). Z góry dzięki, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oki dzięki.

Musiałbym tylko podjechać gdzieś do mechanika żeby powiedział mi dokładnie co kupić.

 

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 22:49 ]

A jakie amorki polecacie, tzn. firma i czy olej czy gaz??

Fabrycznie sa wkładane olejowe wiec lepiej takie, a firma macie jakąs którą mozecie polecic?? Monroe, Kayaba, Magnum czy inne??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w mojej małej też nic nie tłucze nic a nic..włysztko jest ok tylko jak na drodze jest jakiś asfalt zaniżony to go troszke podżuci...więc pojechałem na stacje diagnostyczną i sprawdzili mi całe zawieszen ie...okzało się że przód mam na 75% sprawny a tył jeden ma 63% a drugi bok 51% czyli na pograniczu normy...Amorki bede wymianiał ...na wiosnę i zakładac będe KYB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi amortyzatorami ?

 

muszę coś kupić do swojej corsy 1.2i r. 95 na tył. Jeśli tak to proszę o opinie.

 

1. http://www.allegro.pl/item541490480_niemieckie_amortyzatory_corsa_a_b_tigra_tyl.html

 

2. http://www.allegro.pl/item542481307_amortyzatory_opel_corsa_a_b_tigra_tyl_super_gh.html

 

3. http://www.allegro.pl/item545572611_amortyzatory_tyl_opel_corsa_a_b_olejowy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokam, - kolega najpierw przywitałby się i przedstawił w odpowiednim do tego celu temacie.

Co do pytania

1 - firma była dobra ale w niemieckich łożyskach - teraz tańsza azjatycka linia, najczęściej wymieniane elementy zawieszenia (końcówki, sworznie) długo nie wytrzymują

2,3 - azja - znajdziesz opinie na forum - nie pochlebne

do "bardziej" markowych musiałbyś jeszcze dołożyć, koszt 80-90zł za szt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sokam, - kolega najpierw przywitałby się i przedstawił w odpowiednim do tego celu temacie.

Co do pytania

1 - firma była dobra ale w niemieckich łożyskach - teraz tańsza azjatycka linia, najczęściej wymieniane elementy zawieszenia (końcówki, sworznie) długo nie wytrzymują

2,3 - azja - znajdziesz opinie na forum - nie pochlebne

do "bardziej" markowych musiałbyś jeszcze dołożyć, koszt 80-90zł za szt

Przepraszam bardzo ??? dzięki za opinie DAROMV6 i zainwestuje w te "bardziej: markowe bo chcę jeszcze pojeździć moją corsą 3 do 4 lat także lepiej kupić raz a dobrze niż dwa razy do d.....

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności