Skocz do zawartości

zaświeca się check przy dodawaniu gazu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Hi

 

mam zafire silnik z16xe i zaświeciła mi się lampka check przy dodawaniu gazu i gasła przy cofnięciu nogi z gazu. Samochód wyraźnie wtedy tracił moc. Wcześniej miałem podobną sytuację z tym że check zaświecał się na stałe i kod błedu to wypadanie zapłonu na 3 cylindrze. Wymieniłem wtedy świece i nie pomogło, wymieniłem cewkę. Niestety cewka wymieniłem na używaną (znajomy w ASO dał mi na próbę). Przez tydzień nic się nie działo i nagle ten przypadek z zapalaniem po dodaniu gazu..

Jakieś sugestie? Czyżby dalej niesprawna cewka?.. acha.. gdy zgasiłem pojazd i zapaliłem ponownie po paru chwilach objaw zniknął czyli po dodawaniu gazu auto normalnie przyspieszało..

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no własnie dopiero w poniedziałek bede mógł.. myślalem że jakieś sugestie z tego co podałem.. na co w najgorszym przypadku się nastawić.. auto mam od 2 tygodni wczesniej prawie miesiąc stało bo stary właściciel kupił sobie inne , tak stało że az wyczerpał aku i musiał wymienić.. no i wtedy wpadł w moje ręce.. a ja się z nim męczę od czasu do czasu i boję sie wyjechać gdzieś dalej bo nie znam auta...

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam zoske z takim samym silnikiem i przerabialem ten temat, wymiana swiec, cewka WN, itd. nie pomoglo, przyczyna jest zamulenie silnika a widac to po zdjeciu dolotu

 

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 12:46 ]

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=13761&highlight=wypadanie+zap%B3on%F3w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kody błedu to:

 

P0300 - "Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów w cylindrach"

P0303 - "Cylinder 3 - wykryte wypadanie zapłonów"

 

moja pierwsza cewka mrugała i zaswiecala na stałe zółtą lampke, nowa (inna używana) zaświeca przy dodawaniu gazu (czasami się to zdarza nie zawsze) raz gdy tak się stało bezpośrednio po ruszeniu, zatrzymałem samochód po ok 1km zgasiłem , odpaliłem na nowo i juz bez problemu normalnie jeździł

 

jakies sugestie..?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgadzam się z Robim ... mam to samo i ta sama diagnoza..

Robi - jak pozbyłeś się kłopotu? Jazda przez kilkanaście km na dwójce z prędkością 80 km/h ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj znowu zapalila lampka i takie kody:

 

 

P0300 - Przerwa w zaplonie wystepujaca przy niskim poziomie paliwa

(0B) - Nie występuje

P0303 - Wykryta przerwa w zapłonie cylindra 3

(00) - Nie występuje

P0300 - Wykryto wielokrotne przerwy w zapłonie

(00) - Nie występuje

 

zastanawiam się czemu wskoczył błąd:

P0300 - Przerwa w zaplonie wystepujaca przy niskim poziomie paliwa

(0B) - Nie występuje

 

mam prawie pełny bak.. czyżby jakiś problem z zasilaniem a nie elektryczny

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgadzam się z Robim ... mam to samo i ta sama diagnoza..

Robi - jak pozbyłeś się kłopotu? Jazda przez kilkanaście km na dwójce z prędkością 80 km/h ??

 

zalewam naprawde dobre paliwo VPower, VPower Racing oraz Verva i raz na jakis czas I-szy bieg 4tys potem II-bieg 4-tys, naprawde trzeba dac na wał :drunk: te silniki lubia wysokie obroty nie bac sie nic sie nie urwie, chodzi o to zeby stracic cukier z gniazd zaworoych i zaworów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a może stosować jakąś chemię do paliwa? tak aby wypalić to co mogłoby się zebrać? a może to zupełnie co innego..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności