Skocz do zawartości

gaśnie i szarpie na wolnych obrotach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam i w miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź...

Otóż jestem po wymianie silnika itp itd. Na benzynie auto pracuje super, na gazie słabiej ale równo. Dziś zatankowałem do pełna butlę gazu na lotosie i od tej pory na wolnych obrotach i postoju autem szarpie i się krztusi. Czy może to być wina gazu?

Chciałbym cos z tym zrobic,gdyż w weekend mam trase na 300km i troche mi się nie podoba ciągłe odpalanie auta jak zgaśnie. i druga sprawa, jak wracałem do domu to nie zapaliły mi sie tarcze zegarów w aucie. Wszystkie podświetlenia działają i elektryka. Czy przy odpalaniu auta mógł się jakoś bezpiecznik spalić( nie sprawdziłem,gdyż na dworze jest zbyt ciemno)?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Witam i w miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź...

Otóż jestem po wymianie silnika itp itd. Na benzynie auto pracuje super, na gazie słabiej ale równo. Dziś zatankowałem do pełna butlę gazu na lotosie i od tej pory na wolnych obrotach i postoju autem szarpie i się krztusi. Czy może to być wina gazu?

Jeśli przerywa to coś musi być nie tak z iskrą:

-zużyte/zabrudzone świece

-przebicia na kablach

Bądź też mieszanka nie mieści się w przedziale palności, tzn albo mieszanka jest bardzo uboga albo bardzo bogata, ale jeśli czujesz że szarpie tylko na jednym cylindrze to jest problem z zapłonem.

 

jak wracałem do domu to nie zapaliły mi sie tarcze zegarów w aucie. Wszystkie podświetlenia działają i elektryka. Czy przy odpalaniu auta mógł się jakoś bezpiecznik spalić( nie sprawdziłem,gdyż na dworze jest zbyt ciemno)?

Sprawdź, czy masz światła postojowe, podświetlanie tablicy, razem z zegarami mają wspólny bezpiecznik.

 

Jeśli bezpiecznik jest ok, to raczej niemożliwe aby jednocześnie spaliły się 4 żarówki od podświetlania, usterki należałoby wtedy szukać w kablach. Pomocne może się okazać mocne puknięcie w deskę nad zegarami, mi co pewien czas nie łączy jedna żarówka ale puknięcie pomaga :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

podświetlenie już działa, choć nie wiem nawet czemu:) Wsiadłem do auta i zadziałały:p

Choć muszę przyznać,zę wcdzoraj mocno uderzałem i nie było reakcji... Może ten typ tak ma-jak mu się zechce.

A jeśli chodzi o pracę na gazie, to świece i kable są nowe (miesięczne od czasu remontu), no i na dodatek na benzie pracuje az miło. a jak przełącze na gaz obroty zaczynają powoli spadać az zaczyna powoli szarpać. Przy dawaniu gazu nie gaśnie ale o wiele wolniej nabiera mocy niż na benzynie.

CZy w gazie może być jakaś ilość wody? Niby to lotos ale wiadomo??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
3matek33, a po remoncie byłeś u gazownika na prze regulowaniu dawki gazu :beer: tu sie zgodzę z kolegą wyżej co do zbyt bogatej czy ubogiej mieszanki,pisałeś ze świece i przewody WN nowe a kopułka i palec rozdzielacza w jakim stanie :beer: może są już nad palone i należało by je też wymienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

gaz po remoncie był regulowany i chodził perfekt, nie było różnicy w przejściu z benzyny na gaz, a teraz... Palec jest kilkumiesięczny, co do kopułki to nie wiem. Zobacze jak na długie dziś trasie się zachowa, to najwyżej postaram się troche go przeregulować jeszcze raz. Na razie jestem w pracy:p

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podświetlenie już działa, choć nie wiem nawet czemu:) Wsiadłem do auta i zadziałały:p

Choć muszę przyznać,zę wcdzoraj mocno uderzałem i nie było reakcji... Może ten typ tak ma-jak mu się zechce.

A jeśli chodzi o pracę na gazie, to świece i kable są nowe (miesięczne od czasu remontu), no i na dodatek na benzie pracuje az miło. a jak przełącze na gaz obroty zaczynają powoli spadać az zaczyna powoli szarpać. Przy dawaniu gazu nie gaśnie ale o wiele wolniej nabiera mocy niż na benzynie.

CZy w gazie może być jakaś ilość wody? Niby to lotos ale wiadomo??

Niedawno też miałem tak że Kadecik mi szarpał przy ostrzejszym depnięciu gazu lub na niższych obrotach na biegu (na benzie było ok). Świece, kable były nówki NGK, ale dla świętego spokoju włożyłem komplet starych świec (leżały jakiś czas wykręcone z Poldka:P) i Silnik odżył, nie szarpie, wkręca się jak powinien.

Sprawdz kable, świece i ustawienie dawki paliwa, jak wszystko ok to sprawdź cewkę.

Co do wolniejszego nabierania mocy sprawdź ustawienie zapłonu, książki podają go na benzynę, do gazu delikatnie przyśpiesz zapłon.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

otóż tak, na trasie ogólnie szedł dobrze, ale zauważyłem,że ja k przełącze pracę silnika z benzyny na gaz na lekko rozgrzany silnik, to chodzi idealnie,równo. Ale gdy popracuje trochę dłużej i jest rozgrzany na wskaźniku ponad połowę to zaczyna szarpać. Może to wina parownika-reduktora??

A diody mi sie przepaliły w desce jednak. Miałem niebieskie diody-dwie i sie przepaliły. nie wiem nawet czemu. teraz mam wstawioną żarówkę z ręcznego i świeci lepiej jedna niż dwie niebieskie.

mogę wstawić jakieś naprawde dobre niebieskie diody?? Może coś doradzicie?:-)

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
Witam jezeli szarpie ci na gazie to albo jest zle ustawiona miesznka paliwa z gazem ,albo filtry masz do wymiany ,rwentualnie żle ustawione obrity na gazie tez mam kadeta w gazie i miałem z tym problemy ewntualnie moz byc jeszcze zapłon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności