Skocz do zawartości

Czy warto założyć gaz ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam od kilku miesięcy Astre 1 poj.1.4 na pełnym wtrysku rok 1992,przebieg prawdopodobnie 195000 km.Ponieważ dość dużo jeżdże /ok.2500 km miesięcznie/ zastanawiam się nad założeniem gazu.Byłem u gazownika który oczywiście mnie zachęcał do założenia gazu ale tylko sekwencje.Koszt takiej instalacji u nas to ok.2100.Wtym momencie wartość auta wzrasta dwukrotnie he,he.Na sekwencji ponoć pali tyle co na benzynie i tylko nieznacznie jest słabsze.Może odezwie się ktoś kto ma taki model zagazowany i coś konkretnego mi odpowie.Mogę dodać jeszcze że na benzynie pali mi ok.7.5-8l/100 /trasa+ miasto/.Wiadomo że na gazie taniej ale czy po paru miesiącach nie padnie mi motor i tyle moich oszczędności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mam takiego silnika ale po prostych przeliczeniach, zakladajac ze na benz. pali Ci np. 8litrow to po przejechaniu 2500km/mies wychodzi 724złotych (przy cenie 3,62 za E95 ktora jest np. dzisiaj we Wroclawiu -" http://www.cenapaliw.pl/?o=&m=95&l=1&k=0 "), a na LPG nawet niech bezie palil 9litrow - to po miesiacu tankowania- 360złotych (przy cenie 1,60 -tez np. we Wrocławiu " http://www.cenapaliw.pl/?o=&m=e&l=1&k=0 ") wychodzi ze po przejechaniu tych 2500km zaplacisz za tankowanie dokladnie polowe mniej niz na benzynie.

Jezeli rzeczywiscie tyle mniej wiecej robisz km. w miesiacu to koszt instalacji LPG zwroci Ci sie po 5,5mies.

 

Wiadomo że na gazie taniej ale czy po paru miesiącach nie padnie mi motor i tyle moich oszczędności.

-nie, nie padnie po paru miesiacach. Po paru latach raczej też nie powinien jezeli się dba o silnik (terminowe wymiany oleju, swiec, kabli, filtrow itp.) :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zuczek222

kolego ja robie ok 7 tys miesięcznie i nadal się wacham bo wcześniej miałem F-ke 1.8 16V zagazowałem po roku przejechałem jakieś 75tys i zaczeły się problemy

wiadono oszczedność na LPG ale kazdy liczy różnice cen gazu i paliwka a koszta z częstrzą wynianą oleju, filtry, regulacja gazu,przewody WN, świece tłumik itp....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem F-ke 1.8 16V zagazowałem po roku przejechałem jakieś 75tys i zaczeły się problemy

ok. są przypadki ze instalacja LPG robi problemy ale zależy jaka instalacja i czy w fachowym warsztacie zostanie założona. A jakie to problemy były?

wiadono oszczedność na LPG ale kazdy liczy różnice cen gazu i paliwka a koszta z częstrzą wynianą oleju, filtry, regulacja gazu,przewody WN, świece tłumik itp....

olej wymienia się co określony przebieg (nie zależy to od tego czy jest instalacja LPG), filtr powietrza wymienia się jeżeli jest zabrudzony lub też co określony przebieg (też nie zależy to od tego czy jest instalacja LPG), świece i przewody- przy silniku 16V wymienia się częściej niż przy 8V, a tłumiki rzeczywiście od LPG szybciej się zużywają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zuczek222

przedewszystkim katuje sie wtryskiwacze, samochód się muli częściej, pada pompa paliwowa co do świec szybciej się zużywają-wyższa tem spalania na LPG, co do oleju i filtrów ja wywalałem co 10tys leprzy przepływ lepiej szedł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Astrę 1.6 8v i na gazie zrobiłem 140000km jak do tej pory nie miałem żadnych kłopotów.Teraz muszę wymienić reduktor.Gaz mam już 9 lat. Auto ma 240000 przebiegu i silnik chodzi idealnie nie bierze oleju i jest git.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

zalezy jak sie komu uda ;) ja wychodze z zalozenia ze auto jest na beni to ma jezdzic na beni i gazu nie zakladam, owszem mialem takie mysli i sie dlugo wachalem ale sie nie zdecydowalem, jezdze caly czas na beni i nie zaluje, 7/100 to moim zdaniem przyzwoity wynik,

co do zalozenia gazu zastanawialbym sie mocniej do aut powyzej 2,5 L pojemnosci choc,

 

podsumujac kazdy ma inne podejscie :wink: a kazdy by chcial jezdzic za pol darmo albo darmo ??? nawet ja :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak sie komu uda

no wlasnie, czasem mozna zalozyc instalacje i przejezdzic kilka lat bez zadnych problemow, a czasem jak sie trafi na "fachowca" co zaklada LPG to mozna co miesiac jezdzic potem do niego na regulacje. Wszystko 3ba robić z głową i dowiedzieć się najpierw gdzie i jaką instalację założyć bezie najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności