Skocz do zawartości

Tani tuning oswietlenia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do sprzedawcy i opisałem problem. W odpowiedzi dostałem takie wyjaśnienie:

Chcąc temu zapobiec należy zamontować równolegle do żarówki (najlepiej na przewodach doprowadzających) rezystor ok. 20W, 15-20om. Aktualnie jest to jedyne dostępne rozwiązanie , oczywiście montaż należy przeprowadzić prawidłowo, rezystor odpowiedni zamocować, odizolować itd. Jest trochę pracy , ale wyjścia nie ma.

 

Dziękuję bardzo za takie zabawy a rezystor 20W ma swój rozmiar i trochę będzie z nim problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odeslij to sprzedawcy

(masz takie prawo bo nie poinformowal cie o tym fakcie przed zakupem)

 

ja kiedys kupilem takie cos do malucha

tam w aukcji bylo juz napisane o rezystorze i o tym ze mozna go nabyc na innej aukcji - wtedy bedzie taniej bo jedna wysylka) ale cena mnie troche powalila wiec se odpuscielm liczac na to ze uda sie cos innego wykombinowac ze znajomymi elektrykami

 

niestety koniec koncow wyszedl taki ze zerwoki teraz se leza i czekaja na to az ktos wreszcie wymysli jakies inne rozwiazanie..

 

w koncu

polak potrafi

tylko czasami trwa to troche dlugo nim wymysli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy a może źle ja podłączasz? dioda to nie jest zwykła żarówką w której nie zależy gdzie dasz + a gdzie minus :cry: dioda będzie działać tylko jak do nóżki plusowej podłaczysz plus a do minusowej minus :) tak więc włóż te diody, włącz kierunek żeby migał a jak nie będzie działać to obróć ją o 180stopni względem gniazda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dioda to nie jest zwykła żarówką w której nie zależy gdzie dasz + a gdzie minus :cry: dioda będzie działać tylko jak do nóżki plusowej podłaczysz plus a do minusowej minus :) tak więc włóż te diody, włącz kierunek żeby migał a jak nie będzie działać to obróć ją o 180stopni względem gniazda

Nie da się odwrotnie. Diody są zmontowane z normalnym trzonkiem od żarówki (niżej dam link żeby było widać jak to wygląda). Poza tym te diodowe żarówki testowałem w domu na zasilaczu - świecą aż miło. Plus na końcówce, minus na oprawce - tak jak trzeba.

 

http://www.allegro.pl/item231045564_zarowki_led_ba15s_24_diodowa_kierunkowskazy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa to takie żarówki :cry: myślałem że to takie całoszkliste http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif no to może w gnieździe na żarówkę kable są odwrotnie założone i dlatego nie pali :)

Nie, nie - spokojnie. Minus na masie, czyli na zewnętrznej części oprawki. Teraz sobie przypominam, że sprawdzałem próbnikiem napięcie między masą samochodu a stykiem do czubka żarówki. Jest tak, jak być powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności