Skocz do zawartości

Renowacja alufelg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam ! miesiąc temu kupiłem używane "alumy" pięcio- ramienne "13" , ogólnie są w dobrym stanie , tylko gdzie nie gdzie są porysowane ranty , Słyszałem że można samemu te rysy zaszpachlować i pomalować . Czy lepiej dać je do jakiegoś serwisu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa specjalne zestawy do naprawy rantow i felg

szpachla papier i farba itp

dostepne w sklepach motoryzacyjnych

ale efekt moze byc niezadowalajacy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyrax84pl

Gawlak, ze szpachlą i papierem poradzi sobie chyba każdy, zastrzeżenie mam co do lakieru dodawanego w zestawach, przecież felgi są w różnych odcieniach a wątpię że producent tego typu zestawów ma aż tak bogatą ofertę ???

Osobiście radziłbym oddać felgi do jakiegoś serwisu, na pewno zrobią to lepiej i solidniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o ten lakier mi chodzi ???

ja oddalem do Centrum Naprawy Felg

usluga z prostowaniem i malowaniem na grafitowo 930 zeta

ale to za 17 calowki

cenniki sa rozne

i zaleza od uszkodzenia itd itp

 

oczywiscie byly piaskowane, naprawiane i malowane proszkowo :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chciałbym polakierować na nowo felgę oryginalną opla i mam problem z wyborem lakieru. Chcę aby był taki sam jak oryginalny. Czy ktoś z Was orientuje się który producent robi coś takiego? A może któryś z tych byłby dobry?:

http://www.motoallegro.pl/item832784990_srebrny_lakier_do_felg_spray_boll.html

http://www.motoallegro.pl/item820503606_motip_lakier_do_felg_kolpakow_na_felgi_srebrny.html

http://www.motoallegro.pl/item835831216_nigrin_lakier_w_sprayu_srebrny_do_felg_sklep.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

ciężko będzie dobrać taki kolor jak oryginalny, wiem z doświadczenia,

a chcesz pomalowac 1 felge czy komplet ?

 

temat scaliłem, bo jest juz jeden o identycznej nazwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zakładanie nowego tematu jakoś nie zauważyłem tego.

Chcę pomalować 1 felgę i to nie całą. Są to pięcioramienne felgi Opla 15''. i tylko pomiędzy tymi ramionami gdzie był wżarty pył z klocków hamulcowych. no i wewnątrz trochę bo niestety trzeba było papierem ściernym trzeć. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Pawelek82B

Gawlak, mam pytanie renowację robiłeś aluminiowych felg? Pytałem gościa który spawa felgi i prostuje je i powiedział że alumów się nie napyla proszkiem bo przy wypalaniu mogą się zdeformować. To jak to w końcu jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem gościa który spawa felgi i prostuje je i powiedział że alumów się nie napyla proszkiem bo przy wypalaniu mogą się zdeformować. To jak to w końcu jest?

To dlaczego w ofercie firmy z linku jest napisane:

,,kompletna renowacja felgi aluminiowej składa się z procesu odciągania chemicznie lakieru, zmatowieniu powierzchni poprzez proces piaskowania. Następnie zapodkładowaniu i pomalowaniu metodą proszkową felgi na kolor"

http://www.renowacjafelg.pl/cennik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności