Skocz do zawartości

remont silnika?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

zafira 2002 benzyna 1,6 przebieg 110tys ,po ostatniej wymianie strasznie spala olej ,zero wyciekow ,ile moze kosztowac remont i co mozna zrobic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Muszę się pochwalić tym , że miałem podobny problem i moja zafirka 2,2 z gazem przy przebiegu 190000 potrafiła gubić nawet 1 litr oleju na kilkaset kilometrów. Przy okazji znikał też płyn z układu chłodzenia. Wniosek był oczywisty - uszczelka pd głowicą , no i może zapieczone pierścienie zbierające. Autko trafiło do warsztatu naprawdę po znajomości. Ubytki płynu powodował wyciek przy nagrzewnicy - mokry dywanik. Poziom oleju na razie stoi po wymianie kompletu uszczelniaczy pod pokrywą zaworów - bez zdejmowania głowicy. Generalnie koszt naprawy okazał się bardzo niski w porównaniu z remontem silnika. Kultura pracy silnika - klekot praktycznie nie występuje. Jestem naprawdę mile zaskoczony bo muszę się przyznać , że nie wierzyłem , że to przyniesie aż tak dużą poprawę. Recepta - mechanik , który chce zrobić dobrze a nie jak najwięcej zarobić.

 

Dodano. Co to za odsyłacze w mojej wiadomości ? Ja ich nie instalowałem :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no mi spala koło litra na 1200km moze zaleje go na początek 15W-40

Ja też zmieniłem na początek olej na 15W-40 LUQLY MOLLY od razu z dodatatkiem siarczku molibdenu. I nic to nie dało poza masą czrnego syfu w silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czyli zostaje poszukac speca od silnika albo sprzedac

drugie odpada ! :beer:

 

zafirka pasuje mojej żonie pod każdym względem , a jak już przestała bezmyślnie żłopać

olej to już wogóle jest super.

Silnik 2,2 ma odpowiednią moc , po zagazowaniu jest wyjątkowo ekonomiczny w użytkowaniu. Autko pojemne i uniwersalne ze swoimi siedmioma miejscami.

Byle tylko jak najdłużej, szczęśliwie bez krasztestów.

 

Myślę , że na początek znajdź kogoś kto za małe pieniądze wymieni ci uszczelniacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokładnie jest u mnie ,opelkiem zona pomyka i bardzo sobie chwali jazdę ,znalazłem firme ktora mi zrobi badania silnika za 150 zł i mam widziedz co mnie czeka po nich ,mam nadzieje ze uszczelniacze wystarczy ,ale zobaczymy,mam cały czas nadzieje a to juz wiele

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności