Skocz do zawartości

Zaklocenia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Dzis zminilem zasilanie do radia CB. Do tej pory mialem normalnie wtyk do zapalniczki i bylo ok. Ale musialem zminic miejsce na Cb wiec podpialem kabelki do akumulatora no i teraz slysze caly czas zaklocenia. Czy moglem odwrotnie podpiac kable? Czy jest jakas inna przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy moglem odwrotnie podpiac kable?

Nie bo byś radio spalił i by już nie chodziło.

 

Zakłócenia to temat rzeka,na początek poszukaj przyczyny w kablach WN,alternatorze,itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja mam radio podpięte pod zapalniczkę ale robi mi straszne zakłócenia. Radio mam: http://www.allegro.pl/item571978504_hurt_wzmocniony_wieksza_moc_m150_asc_cb109hustler.html#gallery

 

Nie wiem co jest grane z tego co mi wiadomo jest to wina instalacji, oferowane filtry przeciwzakłóceniowe na allegro nie zdają egzaminu wiec w jaki sposób można coś zrobić z tym żeby zmniejszyć te zakłócenia :wesoly:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Nie bo byś radio spalił i by już nie chodziło.

 

jesli ma np. presidenta johhny II to nie spalil by bo to radyjko jest zabezpieczone przed odwroceniem biegunowości i w przypadku zlego podlaczenia nie wlaczylo by sie po prostu...

 

Ostol a samochod masz w beznynie czy w dieslu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

Ja w parę dni temu sam podłączałem radyjko.Wcześniej miałem je podpięte do zapalniczki ale miałem zakłócenia i postanowiłem pociągnąć kable prosto z akumulatora, dokupiłem do tego filtr przeciwzakłóceniowy(koszt około 20 zł) i jest super. Oczywiście nie pozbyłem się zakłóceń do zera ale w dużej mierze się ich pozbyłem;).

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Zakupiłem nowe CB Alan 121 i antenę Lamm na magnes. Pojawiają się u mnie zakłócenia jak uruchomię silnik i przy dodawaniu gazu wzrastają. Myślałem że może złe zasilanie ale chyba nie ponieważ jak odłączę antenę od radyjka zakłócenia ustępują. Tak samo ustępują jak wyciągnę antenę od podstawy. Próbowałem uziemić antenę osobno ale bez zmian.

 

Proszę o pomoc i opinie co może być przyczyną.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno przeczytałem gdzieś w necie że tak jest przeważnie z tanimi antenami. Że te badziewe anteny odbierają zbyt szeroko, przez co zbierają więcej zakłóceń z cewki zapłonowej lub innych urządzeń. Ja właśnie mam antene Midlanda 18-244 i mam tak samo jak Ty. Na dniach będę zmieniał antenę na jakąś "normalną" :lol: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaparłem się i próbowałem dojść do problemu zakłóceń w Opel Astra 1,4.

Powstają po włączeniu silnika i wzrastają jak dodaje gazu.

Zakłócenia te dość wpływają na jakość rozmowy.

 

Wnioski:

1). przełożyłem cały zestaw do nowego auta i CB sprawowało się super nawet jak odpaliłem silnik. Więc obalam to że wina anteny. Problem tkwi w zakłóceniach auta.

 

2). odłączyłem pasek od alternatora i objawy były takie same.

 

Proszę o pomoc co może być przyczyną zakłóceń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności