Skocz do zawartości

Lampy Przednie do Calibry CHROM czy BLACK ?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jakie lampy bedą lepiej świeciły w Calibrze chromowe czy black? Oczywiście mowa o lampach z ringami. W kwesti oryginalnych to wiadomo że nie ma co sie wypowiadać bo wszyscy wiedzą jak one świecą natomiast interesuje mnie to czy lampy typu Black nie bedą świeciły gorzej niż te chromowe ponikeważ z wyglądu już widać że są ciemne i nie mają tyle powierzchni odbłyskowej co chromowe,które praktycznie całe mogą odbijać światło. Czy to tak nie jest jak wygląda i nie ma to wcale wpływu na świecenie? Chciałem kupić te ciemne ponieważ bardziej mi sie podobają ale nie wiem czy znów nie bede miał świateł jak przy maluchu albo i gorszych:-(.

Czy ktoś coś wie na ten temat?

Słyszałem tez o montowaniu soczewek od mercedesa i chciałem nawet kupić ale nie wiem czy to tak wszystko ładnie i bezproblemowo pasuje jak piszą o tych soczewkach że niby pasują i bardzo dobrze świecą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wbor lamp,to wlasciwie nie ma roznicy.na mijania swieci soczewka i jej odblysnik,wiec czarne wnetrze lampy nie ma tu nic do rzeczy.swiatla drogowe moga byc nieco gorsze w tych ciemnych,ale mysle ze ogolnie rzecz biorac roznica jest nieznaczna i nie powinna byc odczuwalna a juz tym bardziej uciazliwa.

 

jesli chodzi o soczewki z merca lub passata B5fl (B6) to mialem osobiscie w oryginalnych lampach i powiem tylko ze swieca bajecznie i na pewno lepiej niz te ktore beda w tych nowych lampach ktore zamierzasz kupic.

co do pasowania,to wiesz,nie jest tak ze wszystko jest plug&play.jesli masz zdolnosci manualne zeby rozbebeszyc swoje lampy,to i z dopasowaniem soczewek sobie poradzisz.podpowiem tylko ze soczewki lapiesz na jedna oryginalna srube,a po przekatnej,dosztukowujesz kilkucentymetrowy kawalek sztywnej blaszki z otworkami i calosc skrecasz aby sie nie ruszalo.ot i cala robota.mi,wyjecie,rozebranie,wymyslenie sposobu montazu,i poskladanie 2 lamp,z przerwa na kawe,zajelo jakies 2 godziny.

 

rozwaz alternatywe wydania tych pieniazkow ktore chcesz przeznaczyc na lampy,na zakup soczewek z MB/passat B5fl + xenon.ja tak zrobilem i bylem pod takim wrazeniem,ze przez tydzien nawet radia nie wlaczalem ???

 

moze fotki nieco zobrazuja,choc nie sa zbyt wyrazne.to sa wlasnie takie soczewki z xenonem 6000k

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki bardzo za podpowiedzi. Sądze że do jednej Calibry kupie te soczewki od mercedesa ponieważ pojeżdże nią około pół roku ale i tak światła musze mieć dobre a do drugiej to bede myślał czy kupić te ciemne > czy może jakieś z ksenonami. Za dużo to bym nie chciał ładować kasy żeby nie wydać 1000zł bo wiadomo że kupno lamp to kropla w morzu potrzeb do lepszego wyglądu :brawo:

 

[ Dodano: Sro Mar 11, 2009 19:38 ]

Założyłem soczewki h7 od mercedesa i powiem że szału nie stwierdziłem jak na razie. Co prawda mam teraz niebieskie żarówki w nich ale zmienie na białe i zobaczymy czy będzie lepszy efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności